Filialda "Factfulness" kitobi taqdimoti bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Factfulness" kitobi taqdimoti bo'lib o'tdi.
Joriy yil 10-fevral kuni filial kutubxonasida Hans Hosling ning "FACTFULNESS" (FAKTDORLIK) nomli kitob taqdimoti bo'lib o'tdi. Ushbu tadbirda filial direktorining yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi o‘rinbosari - Hasan Turdibekov, ta`lim sifatini nazorat qilish bo`lim boshlig'i Ibrohim G`aniyev, filial talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul bo’lgan direktor maslahatchisi - Kurbanov Gayrat, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari - Zafar Abdullayev, Tillar kafedrasi mudiri - Bobomurod Mirsanovlar, guruh tyutorlari hamda talaba-yoshlar qatnashishdi.
Ushbu taqdimot ham avvalgilariga o'xshab qizg'in bahs-munozaralarga boy tarzda bo'lib o'tdi. Tadbir so'ngida faol qatnashgan talabalar sertifikat va esdalik sovg'alari bilan taqdirlanishdi.

В филиале прошла презентация книги «Фактуальность»
Презентация книги «Фактуальность» прошла в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
10 февраля с.г. в библиотеке филиала состоялась презентация книги Ганса Хослинга «ФАКТИЧНОСТЬ». На данном мероприятии присутствовали первый заместитель директора филиала по делам молодежи и духовно-просветительской работе Хасан Турдибеков, начальник отдела контроля качества образования Ибрагим Ганиев и советники участвовали директор, ответственный за обеспечение стабильности духовной среды – Курбанов Гайрат, заместитель директора по научной работе и инновациям – Зафар Абдуллаев, заведующий кафедрой языков – Бобомурод Мирсанов, кураторы групп и студенты.
Эта презентация, как и предыдущие, была полна жарких дискуссий. В завершение мероприятия активно участвовавшие студенты были награждены грамотами и памятными подарками.