Filialda "Factfulness" kitobi taqdimoti bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Factfulness" kitobi taqdimoti bo'lib o'tdi.
Joriy yil 10-fevral kuni filial kutubxonasida Hans Hosling ning "FACTFULNESS" (FAKTDORLIK) nomli kitob taqdimoti bo'lib o'tdi. Ushbu tadbirda filial direktorining yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi o‘rinbosari - Hasan Turdibekov, ta`lim sifatini nazorat qilish bo`lim boshlig'i Ibrohim G`aniyev, filial talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlashga mas’ul bo’lgan direktor maslahatchisi - Kurbanov Gayrat, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari - Zafar Abdullayev, Tillar kafedrasi mudiri - Bobomurod Mirsanovlar, guruh tyutorlari hamda talaba-yoshlar qatnashishdi.
Ushbu taqdimot ham avvalgilariga o'xshab qizg'in bahs-munozaralarga boy tarzda bo'lib o'tdi. Tadbir so'ngida faol qatnashgan talabalar sertifikat va esdalik sovg'alari bilan taqdirlanishdi.

Presentation of the book "Factfulness" was held at the ...
The presentation of the book "Factfulness" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On February 10 of this year, a presentation of the book "FACTFULNESS" by Hans Hosling was held in the branch library. At this event, Hasan Turdibekov, the first deputy of the director of the branch for youth issues and spiritual and educational affairs, Ibrahim Ganiyev, the head of the department for quality control of education, and social-educational students of the branch Advisor to the director responsible for ensuring the stability of the spiritual environment - Kurbanov Gayrat, deputy director for scientific affairs and innovations - Zafar Abdullayev, head of the Department of Languages - Bobomurod Mirsanov, group tutors and students participated.
This presentation, like the previous ones, was full of heated debates. At the end of the event, actively participating students were awarded with certificates and souvenirs.