Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Milliy tiklanish" demoktratik partiyasi Samarqand viloyat kengashi mas’ul xodimlari bilan yig'ilish tashkil etildi.
“Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi mas’ul xodimlari bilan davra suhbati tashkil etildi.
2023-yil 3-fevral kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi xodimlari bilan davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari X.I.Turdibekov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o’rinbosari L.Eshonqulov, “Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi rais o’rinbosari Yo.Q.Oqbutayev, ta’lim-tarbiya maslahatchilari va talabalar ishtirok etishdi. Tadbir davomida “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi”ning ahamiyati mazmun mohiyati to’g’risida to’xtalib o’tdi. Bundan tashqari O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasining asosiy maqsad-vazifasi milliy an’analarni va qadriyatlarni saqlash, huquqiy demokratik davlat va adolatli fuqarolik jamiyatini barpo etish, fan-texnika taraqqiyotini va O‘zbekistonning globallashib borayotgan jahonda munosib o‘rin egallashini ta’minlash, partiya mustaqillik yillarida boshlangan milliy qadriyatlarni tiklash, o‘zlikni anglash, milliy g‘oyalarni shakllantirish va milliy mustaqillik mafkurasini mustahkamlash, xalqning ma’naviy hayotida diniy an’analarni tiklash kabi xayrli ishlarni izchil, bosqichma-bosqich va tizimli ravishda davom ettirish to’g’risida ma’lumotlar berib o’rdi. Davra suhbatida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob olishdi.

В филиале организована встреча с демократической партией «Миллий тикланиш».
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета была организована встреча с ответственными работниками Самаркандского областного совета демократической партии "Миллий тикланиш".
Был организован круглый стол с ответственными работниками Самаркандского областного Совета Демократической партии «Национальное возрождение».
3 февраля 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета был организован круглый стол с сотрудниками Самаркандского областного совета Демократической партии «Национальное возрождение». На мероприятии выступили заместитель директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе Турдибеков Х.И., заместитель декана по делам молодежи и духовно-просветительской работе Эшонкулов Л., заместитель председателя Самаркандского областного совета Демократической партии «Национальное возрождение». Участвовали Ё.К.Окбутаев, педагогические консультанты и студенты. В ходе мероприятия обсуждалось значение «Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народу Узбекистана». Кроме того, основной целью и обязанностью демократической партии «Национальное возрождение» Узбекистана является сохранение национальных традиций и ценностей, построение правового демократического государства и справедливого гражданского общества, содействие развитию науки и техники и достойное место Узбекистана в глобализирующемся мире обеспечить, восстановить национальные ценности, начатые в годы партийной независимости, реализовать идентичность, сформировать национальные идеи и укрепить идеологию национальной независимости, продолжить добрые дела по восстановлению религиозных традиций в духовной жизнь народа последовательно, поэтапно и систематически давала сведения о. На круглом столе участники получили развернутые ответы на все интересующие их вопросы.