Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Milliy tiklanish" demoktratik partiyasi Samarqand viloyat kengashi mas’ul xodimlari bilan yig'ilish tashkil etildi.
“Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi mas’ul xodimlari bilan davra suhbati tashkil etildi.
2023-yil 3-fevral kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi xodimlari bilan davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari X.I.Turdibekov, yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o’rinbosari L.Eshonqulov, “Milliy tiklanish” Demokratik Partiyasi Samarqand viloyat kengashi rais o’rinbosari Yo.Q.Oqbutayev, ta’lim-tarbiya maslahatchilari va talabalar ishtirok etishdi. Tadbir davomida “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi”ning ahamiyati mazmun mohiyati to’g’risida to’xtalib o’tdi. Bundan tashqari O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasining asosiy maqsad-vazifasi milliy an’analarni va qadriyatlarni saqlash, huquqiy demokratik davlat va adolatli fuqarolik jamiyatini barpo etish, fan-texnika taraqqiyotini va O‘zbekistonning globallashib borayotgan jahonda munosib o‘rin egallashini ta’minlash, partiya mustaqillik yillarida boshlangan milliy qadriyatlarni tiklash, o‘zlikni anglash, milliy g‘oyalarni shakllantirish va milliy mustaqillik mafkurasini mustahkamlash, xalqning ma’naviy hayotida diniy an’analarni tiklash kabi xayrli ishlarni izchil, bosqichma-bosqich va tizimli ravishda davom ettirish to’g’risida ma’lumotlar berib o’rdi. Davra suhbatida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob olishdi.

In the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a meeting was organized with the responsible employees of the Samarkand regional council of the democratic party "Milliy Tiklanish".
A roundtable discussion was organized with the responsible employees of the Samarkand Regional Council of the Democratic Party "National Revival".
On February 3, 2023, a roundtable discussion with the employees of the Samarkand regional council of the Democratic Party "National Revival" was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. At the event, the deputy director for youth issues and spiritual and educational affairs Kh. I. Turdibekov, the deputy dean for youth issues and spiritual and educational affairs L. Eshonkulov, the "National Revival" Democratic Party Deputy chairman of the Samarkand regional council Yo.Q. Oqbutayev, educational advisors and students took part. During the event, the importance of the "Address of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan" was discussed. In addition, the main goal and duty of the democratic party "National Revival" of Uzbekistan is to preserve national traditions and values, to establish a legal democratic state and a just civil society, to promote science and technology development and Uzbekistan's rightful place in the globalizing world. to provide, to restore national values that started in the years of party independence, to realize identity, to form national ideas and to strengthen the ideology of national independence, to continue the good works of restoring religious traditions in the spiritual life of the people in a consistent, step-by-step and systematic manner gave information about. At the roundtable discussion, the participants received detailed answers to all the questions they were interested in.