Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 6-sonli kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 31-yanvar kuni A bino majlislar zalida, filialning navbatdagi kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi. Ushbu yig'ilishning bosh maqsadlaridan Prezident qarorlari ijrosini ta'minlash, filialda bo'lib o'tayotgan semestr yakuniy imtihon jarayonlarini to'liq nazoratda, shaffof tarzda bo'lib o'tishini ta'minlash, shuningdek ta'mirdan chiqarilishi ko'zda tutilgan binolar bo'yicha takliflar kabi masalalar bo'ldi.
Quyida filial mas'ul shaxslari va ularning oldiga qo'yilgan vazifalar yuzasidan bayonoti keltirilgan:
- Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, OO‘MTV va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hay’at qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to‘g‘risida axborot- Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo‘limi boshlig‘i N.J.To‘xtamurodova.
- Filialning 2022-yildagi moliyaviy-xo‘jalik faoliyati natijalari to‘g‘risidagi hisoboti va 2023-yilga mo‘ljallangan moddiy-texnika bazasini mustahkamlash sohasidagi ustivor vazifalari to‘g‘risida- Ishlar boshqarmasi boshlig‘i A.R.Safarov, Bosh hisobchi R.A.Eshaliyev, Reja va moliya bo‘limi boshlig‘i M.Q.Urolov.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat” kafedrasida ijrosi yuzasidan hisobot- Kafedra mudiri U.J.Xudayarov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Filial qabul komissiyasining 2022-2023 o‘quv yili uchun faoliyati yuzasidan hisobot- ATM boshlig‘i, qabul komissiyasi mas’ul kotibi Yo.Eshonqulov.
- Oliy ta'limdan keyingi ta'lim instituti tayanch doktorantura va stajyor tadqiqotchilik shakllariga qabul qilingan talabgorlarning yakka tartibdagi rejalari va nazariy metadologik dasturlarini tasdiqlash- Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev.
- Xalqaro hamkorlik bo‘limining 2022-yilda bajarilgan ishlar bo‘yicha hisobot – Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i v.v.b X.Avezov
-Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida-ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev
- “Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Doktorantlar maktabi, Talabgorlarning yakka tartibdagi rejasini bajarilishini har chorakda monitoring qilish tartibi hamda Innovatsiya va texnologiyalar markazi to‘g‘risida”gi Nizomni muhokama qilish va tasdiqlash to‘g‘risida.

6-е заседание совета состоялось в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
31 января текущего года в актовом зале корпуса А состоялось очередное заседание правления филиала. Основными целями этого собрания являются обеспечение выполнения решений Президента, обеспечение того, чтобы процессы выпускных экзаменов за семестр, проводимые в филиале, проходили под полным контролем и в прозрачной форме, а также исправление возникших вопросов, таких как предложения для зданий.
Ниже приведены сведения о руководителях филиалов и их обязанностях:
- Информация об исполнении Указов Президента, Постановлений Кабинета Министров, ОО'МТВ и других приказов министерства, Решений Коллегии, решений филиала и соблюдении исполнительской дисциплины в отрасли - Работа с обращениями физических и юридических лиц, контроль и руководитель отдел мониторинга Н.Ж. Тохтамуродова.
- Отчет об итогах финансово-хозяйственной деятельности филиала в 2022 году и приоритетных задачах в области укрепления материально-технической базы на 2023 год - начальник отдела работ Сафаров А.Р., главный бухгалтер Эшалиев Р.А., начальник отдела планирования и Финансовый отдел М. К. Уролов.
- Отчет о выполнении задач, определенных в программе мероприятий («Дорожной карте») по коренному совершенствованию системы подготовки кадров высшей квалификации в отрасли и развитию научного потенциала кафедры «Естественные, социальные науки и физическая культуры» - начальник отдела Худаяров У.Ж., Турдибеков Х.И., первый заместитель директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе.
- Отчет о деятельности приемной комиссии филиала за 2022-2023 учебный год – начальник АТМ, ответственный секретарь приемной комиссии Ешанкулов Ё.
- Утверждение индивидуальных планов и теоретико-методических программ соискателей, поступающих в базовую докторантуру и интернатуру Института последипломного образования – заместитель директора по научной работе и инновациям З.Абдуллаев.
- Отчет о работе отдела международного сотрудничества в 2022 году - и.о. начальника отдела международного сотрудничества Х.Авезов
- Об утверждении размера доплаты научно-педагогическим работникам – заместитель директора по научной работе и инновациям З.Абдуллаев
- Об обсуждении и утверждении Положения о «Самаркандской филиальной школе докторантов Ташкентского государственного экономического университета, порядке проведения ежеквартального контроля за выполнением индивидуальных планов соискателей и Центра инноваций и технологий».