O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil, 24-fevraldagi PQ-4611-sonli  «Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlariga o‘tish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida» hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil, 26-yanvardagi 38-sonli "Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari bo‘yicha o‘qitish va buxgalterlarni xalqaro sertifikatlash doirasida imtihonlarni topshirish xarajatlarini qoplash tartibi to‘g‘risidagi vaqtinchalik nizomni tasdiqlash haqida” Qarorlariga asosan “Academy of Finance in Investment Management” NTM bilan hamkorlikda “Sertifikatlangan diplomli buxgalter (ACCA)” nomli seminar-trening 25-yanvardan boshlangan edi. Bugun ushbu seminar-treningni navbatdagi mashg‘ulotlari bo‘lib o‘tdi.
Seminar-treningga “Buxgalteriya hisobi va audit” fanlaridan dars beridagan professor-o‘qituvchilar, doktorantlar, magistrlar va bakalavr talabalari faol qatnashmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari asosidagi seminar-trening 144 soatli bo‘lib, 3 oy davomida tashkil qilinishi ko‘zda tutilgan.

PD-4611 of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 24, 2020 "On additional measures for the transition to international standards of financial reporting" and the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 2021 , according to the Decision No. 38 of January 26 "On the approval of the temporary regulation on the procedure for reimbursement of the costs of the training on the international standards of financial reporting and the examination of accountants within the framework of the international certification" with the NTM "Academy of Finance in Investment Management" "Certified Chartered Accountant (ACCA)" seminar-training started on January 25. Today, the next session of this seminar-training took place.
Professors and teachers, doctoral students, master's and bachelor's students who teach "Accounting and Auditing" are actively participating in the seminar-training.
We remind you that the seminar-training based on the international standards of financial reporting is 144 hours long and is planned to be organized for 3 months.