O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil, 24-fevraldagi PQ-4611-sonli  «Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlariga o‘tish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida» hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil, 26-yanvardagi 38-sonli "Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari bo‘yicha o‘qitish va buxgalterlarni xalqaro sertifikatlash doirasida imtihonlarni topshirish xarajatlarini qoplash tartibi to‘g‘risidagi vaqtinchalik nizomni tasdiqlash haqida” Qarorlariga asosan “Academy of Finance in Investment Management” NTM bilan hamkorlikda “Sertifikatlangan diplomli buxgalter (ACCA)” nomli seminar-trening 25-yanvardan boshlangan edi. Bugun ushbu seminar-treningni navbatdagi mashg‘ulotlari bo‘lib o‘tdi.
Seminar-treningga “Buxgalteriya hisobi va audit” fanlaridan dars beridagan professor-o‘qituvchilar, doktorantlar, magistrlar va bakalavr talabalari faol qatnashmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari asosidagi seminar-trening 144 soatli bo‘lib, 3 oy davomida tashkil qilinishi ko‘zda tutilgan.

Семинар-тренинг АССА организован в филиале
ПР-4611 Президента Республики Узбекистан от 24 февраля 2020 года «О дополнительных мерах по переходу на международные стандарты финансовой отчетности» и Кабинета Министров Республики Узбекистан от 2021 года, согласно Постановлению №38 от 26 января «Об утверждении временного положения о порядке возмещения расходов на обучение по международным стандартам финансовой отчетности и сдачу экзаменов бухгалтеров в рамках международной сертификации» с НТМ «Финансовая академия в Управление инвестициями» Семинар-тренинг «Certified Chartered Accountant (ACCA)» стартовал 25 января. Сегодня состоялось очередное занятие данного семинара-тренинга.
В семинаре-тренинге активно участвуют профессора и преподаватели, докторанты, магистранты и бакалавры, преподающие «Бухгалтерский учет и аудит».
Напоминаем, что семинар-тренинг по международным стандартам финансовой отчетности рассчитан на 144 часа и планируется провести в течение 3 месяцев.