Filialda sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar tashkil etildi.
2023 yil 25-26 yanvar kunlari  sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar  o’tkazildi.
“Universiada” sport musobaqalarini o’tkazish bo’yicha tashkiliy qo’mitaning 2023-yil 23-yanvardagi 18-sonli xatiga asosan  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2022-yil 25-iyuldagi “Oliy ta’lim muassasalari o’rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarini Respublika  final bosqichini o’tkazishga tayyorgarlik ko’rish to’g’risida’gi 167-sonli xatida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan talabalarni ommaviy sportga jalb etish maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalari o’rtasida  2023-yil 25-26 yanvar kunlari  sportning shaxmat va shashka turlari bo'yicha sport musobaqalari o’tkazildi. 25-yanvar kuni yakuniga etgan shaxmat musobaqasida o’gil bolalar o’rtasida 1-o’rinni Oziq-ovqat iqtisodiyoti ta’lim yo’nalish ORI-220 guruhi talabasi R.Aktamov, 2-o’rinni Raqamli iqtisodiyot ta’lim yo’nalishi RI-121 guruhi talabasi K.Nasriddinov, 3-o’rinni Oziq-ovqat iqtisodiyoti ta’lim yo’nalish ORI-220 guruhi talabasi M.Vositovlar egallagan bo’lsa qizlar o’rtasida 1-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalish BI-220 M.Xamidova, 2-o’rinni Buxgalteriya va audit ta'lim yo'nalishi  BX-222 guruhi talabasi A.Avezova va 3-o’rinni Statistika ta’lim yo’nalishi SA-120 guruhi talabasi D.Akbarovalar egallashdi.
26-yanvar kuni o’tkazilgan shashka musobaqasida 1-o’rinni Buxgalteriya va audit ta’lim yo’nalishi BX-120 guruhi talabasi A.Irisqulov, 2-o’rinni Buxgalteriya va audit ta’lim yo’nalishi BX-220 guruhi talabasi X.Utkirov, 3-o’rinni Iqtisodiyot ta’lim yo’nalishi IQT-122 guruhi talabasi S.Turdiboyev egallagan bo’lsa qizlar o’rtasida o’tkazilgan musobaqada esa Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabasi R.Kenjaboyeva, 2-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabasi Z.Narzullayeva va 3-o’rinni Soliq va soliqqa tortish ta’lim yo’nalishi ST-121 guruhi talabasi I.Kubayeva egalladi.
G’olib va sovrindorlar filial ma’muriyati va kasaba uyushmasi qo’mitasi tomonidan diplom va estalik sovg’alar bilan taqdirlanadi.

Competitions in chess and checkers were held at the ...
Chess and checkers sports competitions were organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On January 25-26, 2023, chess and checkers sports competitions were held.
According to the letter No. 18 of January 23, 2023 of the organizing committee for holding the Universiade sports competitions, the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 25, 2022 "Between higher educational institutions" 2022" among the students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, in order to attract students to public sports in connection with the implementation of the tasks specified in the letter No. On January 26, sports competitions in chess and checkers were held. In the chess competition, which ended on January 25, R.Aktamov, a student of the Food Economy Education Group ORI-220, won 1st place among boys, Digital Economy Education took 2nd place. K.Nasriddinov, a student of the RI-121 group, won the 3rd place, M.Vositovlar, a student of the Food Economy, ORI-220 group, took the 3rd place. Education course BI-220 M.Khamidova, 2nd place to A.Avezova, BX-222 student of Accounting and Auditing education course, and 3rd place to Statistics education course SA-120 group student D. Akbarovalar took over.
In the checkers competition held on January 26, A. Iriskulov, a student of the Accounting and Auditing Education Group BX-120 won 1st place, Accounting and Auditing Education Group BX-220 won the 2nd place student H.Utkirov, the 3rd place was taken by S.Turdiboyev, a student of the Economics education group IQT-122, and in the competition among girls, the Banking education group BI-121 student R.Kenjaboyeva, the 2nd place went to Z.Narzullayeva, a student of BI-121 group of Banking, and the 3rd place went to I.Kubayeva, a student of ST-121 group of Taxes and Taxation. took over.
The winners and prize-winners are awarded diplomas and souvenirs by the branch administration and trade union committee.