Filialda sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar tashkil etildi.
2023 yil 25-26 yanvar kunlari  sportning shaxmat va shashka turlari bo’yicha musobaqalar  o’tkazildi.
“Universiada” sport musobaqalarini o’tkazish bo’yicha tashkiliy qo’mitaning 2023-yil 23-yanvardagi 18-sonli xatiga asosan  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2022-yil 25-iyuldagi “Oliy ta’lim muassasalari o’rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarini Respublika  final bosqichini o’tkazishga tayyorgarlik ko’rish to’g’risida’gi 167-sonli xatida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan talabalarni ommaviy sportga jalb etish maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalari o’rtasida  2023-yil 25-26 yanvar kunlari  sportning shaxmat va shashka turlari bo'yicha sport musobaqalari o’tkazildi. 25-yanvar kuni yakuniga etgan shaxmat musobaqasida o’gil bolalar o’rtasida 1-o’rinni Oziq-ovqat iqtisodiyoti ta’lim yo’nalish ORI-220 guruhi talabasi R.Aktamov, 2-o’rinni Raqamli iqtisodiyot ta’lim yo’nalishi RI-121 guruhi talabasi K.Nasriddinov, 3-o’rinni Oziq-ovqat iqtisodiyoti ta’lim yo’nalish ORI-220 guruhi talabasi M.Vositovlar egallagan bo’lsa qizlar o’rtasida 1-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalish BI-220 M.Xamidova, 2-o’rinni Buxgalteriya va audit ta'lim yo'nalishi  BX-222 guruhi talabasi A.Avezova va 3-o’rinni Statistika ta’lim yo’nalishi SA-120 guruhi talabasi D.Akbarovalar egallashdi.
26-yanvar kuni o’tkazilgan shashka musobaqasida 1-o’rinni Buxgalteriya va audit ta’lim yo’nalishi BX-120 guruhi talabasi A.Irisqulov, 2-o’rinni Buxgalteriya va audit ta’lim yo’nalishi BX-220 guruhi talabasi X.Utkirov, 3-o’rinni Iqtisodiyot ta’lim yo’nalishi IQT-122 guruhi talabasi S.Turdiboyev egallagan bo’lsa qizlar o’rtasida o’tkazilgan musobaqada esa Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabasi R.Kenjaboyeva, 2-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabasi Z.Narzullayeva va 3-o’rinni Soliq va soliqqa tortish ta’lim yo’nalishi ST-121 guruhi talabasi I.Kubayeva egalladi.
G’olib va sovrindorlar filial ma’muriyati va kasaba uyushmasi qo’mitasi tomonidan diplom va estalik sovg’alar bilan taqdirlanadi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета организованы спортивные соревнования по шахматам и шашкам.
25-26 января 2023 года состоялись спортивные соревнования по шахматам и шашкам.
Согласно письму № 18 от 23 января 2023 года оргкомитета по проведению спортивных соревнований Универсиады, решение Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25 июля 2022 года «Между высшими учебными заведениями «2022» среди студентов Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, в целях привлечения студентов к массовым занятиям спортом в связи с выполнением задач, указанных в письме № 26 января были проведены спортивные соревнования по шахматам и шашкам. В соревнованиях по шахматам, завершившихся 25 января, среди юношей 1 место среди юношей занял студент образовательной группы «Продовольственное хозяйство ОРИ-220» Актамов Р., 2 место - образование «Цифровая экономика». 121 группа, заняла 3 место, Воситовлар М., студентка факультета Пищевого хозяйства, группа ОРИ-220, заняла 3 место Курс обучения БИ-220 Хамидова М., 2 место Авезовой А., студентка ВХ-222 Учебный курс по бухгалтерскому учету и аудиту и 3-е место в учебном курсе по статистике SA-120 студент группы Д. Акбаровалар занял место.
В соревнованиях по шашкам, состоявшихся 26 января, 1 место занял Ирискулов А., студент группы обучения учету и аудиту ВХ-120, 2 место занял студент группы обучения и аудита ВХ-220 Х., 3 место занял студент Уткиров Х. заняла Турдибоева С., студентка группы экономического образования ИКТ-122, а в соревновании среди девушек студентка группы банковского образования БИ-121 Кенжабоева Р., 2 место заняла Нарзуллаева З., студентка БИ-122. 121 группа банковского дела, а 3 место заняла И.Кубаева, студентка СТ-121 группа налогов и налогообложения.
Победители и призеры награждаются грамотами и памятными подарками от администрации филиала и профкома.