Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sirtqi ta'lim shakli talabalari bilan yig'ilish tashkil etildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2023- yil, 24-yanvar kuni birinchi bosqich sirtqi bo'lim talabalari bilan direktor O. Murtazayev, Yoshlar masalalari va ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov, o`quv ishlari bo`yicha direktor o`rinbosari F.Ahrorov hamda bo'lim boshliqlari ishtrokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda filialda hamjihatlik, o’zaro ishonch, hurmat, bir-biriga g’amxo’rlik qilish hamda ahil-inoqlik jamoa a'zolarining o’zaro munosabatlaridagi muhimdir. Shu jumladan filialdagi talabalarga ichki tartib qoidalar va o'quv jarayoni haqida batafsil ma'lumotlar berildi.
“Qoidalarning maqsadi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sog’lom ma'naviy va ijtimoiy-psixologik muhitni shakllantirish, uning nufuzi hamda obro’-e'tiborini asrab-avaylash, yuksak ma'naviy va axloqiy talablarga javob bеruvchi yuqori malakali kadrlar tayyorlashga ko’maklashish, univеrsitеtning jamiyatdagi hamda ta'lim tizimidagi nufuzini yanada oshirishdir.
bundan tashqari filialdagi jamoa a'zolarining ma'naviy immunitеtini shakllantirish, saqlash va himoya qilish; - yoshlar orasida odob-axloqni buzishga, shu jumladan zo’ravonlik, hayosizlik va shafqatsizlikni tashviqot qilishga qaratilgan har qanday xatti-harakatlarning oldini olish, jumladan, yoshlarni ichkilikbozlik va giyohvandlik illatlaridan, boshqa turli halokatli tahdidlar hamda biz uchun yot bo’lgan diniy va ekstrеmistik ta'sirlardan, tuban "ommaviy madaniyat" xurujlaridan himoya qilishga ko’maklashishdan iboratdir"— deydi filial direktori, professor O. Murtazayev.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета организована встреча со студентами-заочниками
24 января 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета, директор Муртазаев О., первый заместитель директора по работе с молодежью и духовному воспитанию К.И., состоялась встреча с участием заместителя директора по воспитательной работе Ахроров Ф. и начальники отделов.
В филиале важны сплоченность, взаимное доверие, уважение, взаимная забота и согласие в отношениях членов коллектива. Кроме того, студентам филиала была предоставлена подробная информация о правилах внутреннего распорядка и учебном процессе.
«Целью правил является создание здоровой духовной и социально-психологической среды в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета, сохранение его авторитета и авторитета, подготовка высококвалифицированных кадров, отвечающих высоким морально-этическим требованиям. заключается в дальнейшем повышении престижа университета в обществе и в системе образования.
кроме того, формирование, поддержание и защита морального иммунитета членов коллектива филиала; - предотвращение любых действий, направленных на нарушение нравственности среди молодежи, в том числе пропаганду насилия, непристойности и жестокости, в том числе ограждение молодежи от пороков алкоголизма и наркомании, различных других смертельных угроз и чуждых нам религиозно-экстремистских защищать от влияний, а в основном от нападок "массовой культуры", - говорит директор филиала, профессор О. Муртазаев.