Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sirtqi ta'lim shakli talabalari bilan yig'ilish tashkil etildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2023- yil, 24-yanvar kuni birinchi bosqich sirtqi bo'lim talabalari bilan direktor O. Murtazayev, Yoshlar masalalari va ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov, o`quv ishlari bo`yicha direktor o`rinbosari F.Ahrorov hamda bo'lim boshliqlari ishtrokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda filialda hamjihatlik, o’zaro ishonch, hurmat, bir-biriga g’amxo’rlik qilish hamda ahil-inoqlik jamoa a'zolarining o’zaro munosabatlaridagi muhimdir. Shu jumladan filialdagi talabalarga ichki tartib qoidalar va o'quv jarayoni haqida batafsil ma'lumotlar berildi.
“Qoidalarning maqsadi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sog’lom ma'naviy va ijtimoiy-psixologik muhitni shakllantirish, uning nufuzi hamda obro’-e'tiborini asrab-avaylash, yuksak ma'naviy va axloqiy talablarga javob bеruvchi yuqori malakali kadrlar tayyorlashga ko’maklashish, univеrsitеtning jamiyatdagi hamda ta'lim tizimidagi nufuzini yanada oshirishdir.
bundan tashqari filialdagi jamoa a'zolarining ma'naviy immunitеtini shakllantirish, saqlash va himoya qilish; - yoshlar orasida odob-axloqni buzishga, shu jumladan zo’ravonlik, hayosizlik va shafqatsizlikni tashviqot qilishga qaratilgan har qanday xatti-harakatlarning oldini olish, jumladan, yoshlarni ichkilikbozlik va giyohvandlik illatlaridan, boshqa turli halokatli tahdidlar hamda biz uchun yot bo’lgan diniy va ekstrеmistik ta'sirlardan, tuban "ommaviy madaniyat" xurujlaridan himoya qilishga ko’maklashishdan iboratdir"— deydi filial direktori, professor O. Murtazayev.

A meeting with correspondence students was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics
On January 24, 2023, at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, director O. Murtazayev, first deputy director for youth affairs and spiritual education K.I. a meeting was held with the participation of the deputy director of educational affairs F. Ahrorov and department heads.
In the branch, solidarity, mutual trust, respect, mutual care and harmony are important in the relations of team members. In addition, the students of the branch were given detailed information about the internal rules and the educational process.
"The purpose of the rules is to create a healthy spiritual and social-psychological environment in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, to preserve its prestige and prestige, to train highly qualified personnel who meet high moral and ethical requirements. cooperation is to further increase the prestige of the university in the society and in the educational system.
in addition, forming, maintaining and protecting the moral immunity of team members in the branch; - prevention of any actions aimed at breaking morals among young people, including promoting violence, indecency and cruelty, including protecting young people from the evils of alcoholism and drug addiction, various other deadly threats and religious and extremist alien to us It consists in helping to protect against influences, and basically from the attacks of "mass culture", says the director of the branch, professor O. Murtazayev.