Filialda navbatdagi kengash yig'ilshi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida navbatdagi kengash yig'ilshi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 29-dekabr kuni Majlislar zali(203-xona)da filialning 5-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi. Ushbu yig'ilishda mas'ullar o'ziga biriktirilgan quyidagi vazifalar bo'yicha qatnashishdi.
1. Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, OO'MTV va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hay'at qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to'g'risida axborot- Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo'limi boshlig'i N.J.To'xtamurodova.
2. “Inson qadrini ulug'lash va faol mahalla yili” Davlat dasturi doirasida filialda amalga oshirilgan ishlar to'g'risida axborot -YOshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha direktorning birinchi o'rinbosari X.I.Turdibekov.
3. Ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkillashtirish, ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash,iqtidorli yoshlar bilan ishlash,ilmiy-tadqiqot natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish yuzasidan  2022 yilda bajarilgan ishlar bo'yicha hisobot-Ilmiy  ishlar va innovasiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari   Z.Abdullaev.
4. Xalqaro hamkorlik bo'limining 2022 yilda bajarilgan ishlar bo'yicha hisobot – Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i v.v.b X.Avezov
5. Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo'yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo'l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Tillar”  kafedrasida ijrosi   yuzasidan hisobot-  Kafedra mudiri B.Mirsanov, O'quv-uslubiy bo'lim boshlig'i Z.Bobomurodov.
6. Rahbar va pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari tizimiga rahbar xodimlar hamda professor-o'qituvchilar tomonidan elektron portfolio uchun ma'lumotlarning joylashtirilib borilishi to'g'risida axborot - Ilmiy tadqiqod ishlari 1-toifali muhandisi U.Umirov va kafedra mudirlari (B.Mirsanov, U.Xudayarov, A.Amonov R.G'aybullaev, O.Pardaeva)
7. Doktorantura qabuli natijalari hamda birinchi va ikkinchi bosqich tayanch doktorantlarning 2022 yil yakuni bo'yicha monitoring natijalari to'g'risida hisobot- Ilmiy  ishlar va innovasiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari   Z.Abdullaev
8. Turli masalalar.
8.1. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialidan dosent ilmiy unvonini olish uchun talabgorlar hujjatlarini ko'rib chiqish va OAKga tavsiya etish to'g'risida.

Очередное заседание совета состоялось в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
29 декабря с.г. в Актовом зале (ауд. 203) состоялось 5-е «Заседание Совета» филиала. На этом совещании официальные лица приняли участие в следующих поставленных перед ними задачах.
1. Информация о состоянии исполнения постановлений Президента, Указов Кабинета Министров, приказов ОО'МТВ и других министерств, решений Коллегии, отраслевых решений и состоянии соблюдения исполнительской дисциплины - работа с обращениями физических и юридических лиц, контроля и начальник отдела мониторинга Тохтамуродова Н.Ж.
2. Информация о мероприятиях, проводимых в филиале в рамках Государственной программы «Год человеческого достоинства и активного соседства» - Первый заместитель директора по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Х.И.Турдибеков.
3. Отчет о проделанной в 2022 году работе в связи с организацией научно-исследовательской деятельности, подготовкой научно-педагогических кадров, работой с талантливой молодежью, внедрением результатов научных исследований в производство – заместитель директора по научной работе и инновациям Абдуллаев З. .
4. Отчет о проделанной работе в 2022 году отдела международного сотрудничества – и.о. начальника отдела международного сотрудничества Авезов Х.
5. Отчет о выполнении задач, определенных в программе мероприятий («Дорожной карте») по коренному совершенствованию системы подготовки кадров высшей квалификации в филиале и развитию научного потенциала кафедры «Языки» - начальник кафедры Б. Мирсанов, Учебный З. Бобомуродов, заведующий методическим отделом.
6. Информация о размещении информации для электронного портфолио руководителями и преподавателями системы переподготовки и повышения квалификации руководителей и педагогов - инженером-исследователем 1 категории Умировым У. и заведующими кафедрой (Мирсанов Б., У. Худаяров, А. Амонов, Р. Гайбуллаев, О. Пардаева)
7. Отчет об итогах приема в докторантуру и результатах мониторинга первой и второй ступени базовой докторантуры по итогам 2022 года – заместитель директора по научной работе и инновациям З.Абдуллаев
8. Разные вопросы.
8.1. О рассмотрении документов соискателей на звание доцента Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета и рекомендации в ОАК.