Filialda navbatdagi kengash yig'ilshi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida navbatdagi kengash yig'ilshi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 29-dekabr kuni Majlislar zali(203-xona)da filialning 5-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi. Ushbu yig'ilishda mas'ullar o'ziga biriktirilgan quyidagi vazifalar bo'yicha qatnashishdi.
1. Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, OO'MTV va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hay'at qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to'g'risida axborot- Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, nazorat va monitoring bo'limi boshlig'i N.J.To'xtamurodova.
2. “Inson qadrini ulug'lash va faol mahalla yili” Davlat dasturi doirasida filialda amalga oshirilgan ishlar to'g'risida axborot -YOshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha direktorning birinchi o'rinbosari X.I.Turdibekov.
3. Ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkillashtirish, ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash,iqtidorli yoshlar bilan ishlash,ilmiy-tadqiqot natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish yuzasidan  2022 yilda bajarilgan ishlar bo'yicha hisobot-Ilmiy  ishlar va innovasiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari   Z.Abdullaev.
4. Xalqaro hamkorlik bo'limining 2022 yilda bajarilgan ishlar bo'yicha hisobot – Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i v.v.b X.Avezov
5. Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo'yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo'l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Tillar”  kafedrasida ijrosi   yuzasidan hisobot-  Kafedra mudiri B.Mirsanov, O'quv-uslubiy bo'lim boshlig'i Z.Bobomurodov.
6. Rahbar va pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari tizimiga rahbar xodimlar hamda professor-o'qituvchilar tomonidan elektron portfolio uchun ma'lumotlarning joylashtirilib borilishi to'g'risida axborot - Ilmiy tadqiqod ishlari 1-toifali muhandisi U.Umirov va kafedra mudirlari (B.Mirsanov, U.Xudayarov, A.Amonov R.G'aybullaev, O.Pardaeva)
7. Doktorantura qabuli natijalari hamda birinchi va ikkinchi bosqich tayanch doktorantlarning 2022 yil yakuni bo'yicha monitoring natijalari to'g'risida hisobot- Ilmiy  ishlar va innovasiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari   Z.Abdullaev
8. Turli masalalar.
8.1. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialidan dosent ilmiy unvonini olish uchun talabgorlar hujjatlarini ko'rib chiqish va OAKga tavsiya etish to'g'risida.

The next council meeting was held at the branch
The next council meeting was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On December 29 of this year, the 5th "Council meeting" of the branch was held in the Assembly Hall (Room 203). In this meeting, the officials participated in the following tasks assigned to them.
1. Information on the state of implementation of Presidential decisions, Decrees, Cabinet of Ministers, OO'MTV and other ministries' orders, Board decisions, branch decisions and the state of compliance with executive discipline - working with appeals of individuals and legal entities, control and the head of the monitoring department N.J. Tokhtamurodova.
2. Information about the activities carried out in the branch within the framework of the "Year of Human Dignity and Active Neighborhood" State Program - First Deputy Director of Youth Affairs and Spiritual-Educational Affairs Kh.I. Turdibekov.
3. Report on the work done in 2022 in connection with the organization of scientific research activities, training of scientific and pedagogical personnel, work with talented young people, implementation of scientific research results into production - Deputy Director for Scientific Affairs and Innovations Z. Abdullaev.
4. Report on the work done in 2022 of the International Cooperation Department - Acting Head of the International Cooperation Department H.Avezov
5. Report on the implementation of the tasks defined in the program of measures ("Roadmap") for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training in the branch and the development of scientific potential in the "Languages" department - Head of the Department B. Mirsanov, Educational Z. Bobomurodov, head of the methodological department.
6. Information on the placement of information for the electronic portfolio by the managers and professors of the system of retraining and advanced training courses for managers and pedagogues - Scientific research engineer 1st category U. Umirov and the heads of the department (B. Mirsanov, U. Khudayarov, A. Amonov, R. Gaybullaev, O. Pardaeva)
7. Report on the results of doctoral admissions and the monitoring results of the first and second stage basic doctoral students at the end of 2022 - Deputy Director for Scientific Affairs and Innovations Z.Abdullaev
8. Miscellaneous matters.
8.1. Regarding the consideration of documents of applicants for the title of associate professor from the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics and recommendation to the UAC.