Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali "Konstitutsiya – baxtimiz kafolati" mavzusida ko’rik tanlov o’tkazildi.
2022-yil 9-dekabr kuni "8- dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun" munosabati bilan filialning katta faollar zalida "Konstitutsiya baxtimiz poydevori" ko'rik tanlovini bo'lib o'tdi. Tanlovda filial talabalaridan iborat 6 ta jamoa nizomda ko'rsatilgan 4 ta shart bo'yicha bilimlarini sinab ko'rishdi. Tanlov bir-biridan ajoyib ko'rinishdagi sahna ko'rinishlariga boy tarzda o'tib yig'ilganlarga ajoyib kayfiyat ulashdi. Tanlov yakunida ishtirokchi jamoalar quyidagi o'rinlarni egallashdi:
"Soliqchilar" “Adolat iqtisodiyot” jamoalari - 1 oʻrin diplom va 3 barobar stipendiya miqdorida "Qomus" va “Aligarx”jamoaalri - 2 oʻrin diplom va 2 barobar stipendiya miqdorida va "Adolat statistika" va “Huquqshunos” jamoalari - 3 oʻrin diplom va 1 barobar stipendiya miqdori bilan taqdirlandi. Ishtirokchilar faxriy yorliq va boshqa sovg'alar bilan rag'batlantirildi.

A competition was held in the branch on the ...
Samarkand branch of Tashkent State University of Economics held a competition on the topic "Constitution - the guarantee of our happiness".
On December 9, 2022, on the occasion of "December 8, the day of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan", the "Constitution is the foundation of our happiness" competition was held in the large hall of activists of the branch. In the competition, 6 teams of branch students tested their knowledge on 4 conditions specified in the regulations. The competition varied from one another to spectacular performances, giving the audience a great mood. At the end of the competition, the participating teams took the following places:
"Taxmen" "Adolat economy" teams - 1 place diploma and 3 times the amount of scholarships "Qomus" and "Aligarh" teams - 2 places diplomas and 2 times the amount of scholarships and "Adolat Statistics" and "Huquqshunos" teams - 3 places diplomas and 1 was awarded with the same amount of scholarship. The participants were encouraged with a certificate of honor and other gifts.