Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali "Konstitutsiya – baxtimiz kafolati" mavzusida ko’rik tanlov o’tkazildi.
2022-yil 9-dekabr kuni "8- dekabr O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun" munosabati bilan filialning katta faollar zalida "Konstitutsiya baxtimiz poydevori" ko'rik tanlovini bo'lib o'tdi. Tanlovda filial talabalaridan iborat 6 ta jamoa nizomda ko'rsatilgan 4 ta shart bo'yicha bilimlarini sinab ko'rishdi. Tanlov bir-biridan ajoyib ko'rinishdagi sahna ko'rinishlariga boy tarzda o'tib yig'ilganlarga ajoyib kayfiyat ulashdi. Tanlov yakunida ishtirokchi jamoalar quyidagi o'rinlarni egallashdi:
"Soliqchilar" “Adolat iqtisodiyot” jamoalari - 1 oʻrin diplom va 3 barobar stipendiya miqdorida "Qomus" va “Aligarx”jamoaalri - 2 oʻrin diplom va 2 barobar stipendiya miqdorida va "Adolat statistika" va “Huquqshunos” jamoalari - 3 oʻrin diplom va 1 barobar stipendiya miqdori bilan taqdirlandi. Ishtirokchilar faxriy yorliq va boshqa sovg'alar bilan rag'batlantirildi.

Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета провел конкурс на тему «Конституция – залог нашего счастья».
9 декабря 2022 года по случаю «8 декабря день принятия Конституции Республики Узбекистан» в большом зале актива ответвляться. В конкурсе 6 команд студентов филиала проверили свои знания по 4 условиям, указанным в регламенте. Конкурсы чередовались один с другим зрелищными выступлениями, дарившими зрителям отличное настроение. По итогам соревнований команды-участницы заняли следующие места:
Команды «Налоговики» «Адолат экономика» - диплом 1 место и 3-кратный размер стипендии Команды «Гомус» и «Алигарх» - 2 диплома и 2-кратный размер стипендии и команды «Адолат Статистика» и «Хукшунос» - 3 места дипломы и 1 был награжден таким же размером стипендии. Участники были поощрены почетной грамотой и другими подарками.