Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasida kengaytirilgan yig’ilish bo’lib o’tdi.
2022-yil 28-noyabr soat 10:00 da, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 203-A o'quv xonasida “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasi tayanch doktoranti Abduraxmanova Aqida Fayzulla qizining 08.00.17.- “Turizm va mehmonxona faoliyati” ixtisosligi bo’yicha "Qishloq hududlarida aholi daromadlarini oshirishda ekoturizm potensialidan foydalanish va iqtisodiy baholash" mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi bo’yicha “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasi kengaytirilgan yig’ilishi bo’lib o’tdi. Yig’ilshda filial direktori professor O. Murtazayev, kafedra kengashi a’zolari va boshqa qatnashchilar ishtirok etishdi. Bunda dissertatn o’z mavzusi doirasida taqdimotni amalga oshirdi va qatnashchilardan dissertatsiya ishi bo’yicha savol javoblar, kamchiliklar va takliflar berib o’tildi. Dissertatsiya ishi Oliy Atestatsiya komissiyasi kengashida himoya qilishga tavsiya etildi.

An extended meeting of the Department of "Food and ...
An extended meeting was held at the Department of "Food and Agricultural Economics" of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
On November 28, 2022 at 10:00 a.m., in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, in classroom 203-A, the main doctoral student of the Department of "Food and Agricultural Economics" Abdurakhmanova Aqida Faizulla's daughter 08.00.17.- "Tourism and hotel activity" in the specialty "Using the potential of ecotourism in rural areas and economic evaluation" on the topic of the Doctor of Philosophy (PhD) dissertation on the subject of "Economics of Food and Agricultural Economics" was held. Branch director professor O. Murtazayev, members of the department council and other participants took part in the meeting. In this, the dissertation student made a presentation within the scope of his topic, and the participants gave questions, answers, shortcomings and suggestions regarding the dissertation work. The thesis was recommended to be defended in the board of the High Attestation Commission.