Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasida kengaytirilgan yig’ilish bo’lib o’tdi.
2022-yil 28-noyabr soat 10:00 da, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 203-A o'quv xonasida “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasi tayanch doktoranti Abduraxmanova Aqida Fayzulla qizining 08.00.17.- “Turizm va mehmonxona faoliyati” ixtisosligi bo’yicha "Qishloq hududlarida aholi daromadlarini oshirishda ekoturizm potensialidan foydalanish va iqtisodiy baholash" mavzusidagi iqtisodiyot fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi bo’yicha “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" kafedrasi kengaytirilgan yig’ilishi bo’lib o’tdi. Yig’ilshda filial direktori professor O. Murtazayev, kafedra kengashi a’zolari va boshqa qatnashchilar ishtirok etishdi. Bunda dissertatn o’z mavzusi doirasida taqdimotni amalga oshirdi va qatnashchilardan dissertatsiya ishi bo’yicha savol javoblar, kamchiliklar va takliflar berib o’tildi. Dissertatsiya ishi Oliy Atestatsiya komissiyasi kengashida himoya qilishga tavsiya etildi.

На кафедре «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета состоялось расширенное совещание.
28 ноября 2022 года в 10:00, в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета, в аудитории 203-А, главный докторант кафедры «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» Абдурахманова Акида Файзулла дочь 08.00.17 .- «Туризм и гостиничная деятельность» по специальности «Использование потенциала экотуризма в сельской местности и экономическая оценка» на тему докторской диссертации (PhD) по теме «Экономика продовольствия и экономика сельского хозяйства». . В заседании приняли участие директор филиала профессор Муртазаев О., члены совета кафедры и другие участники. При этом диссертант выступил с докладом в рамках своей темы, а участники дали вопросы, ответы, недостатки и предложения относительно диссертационной работы. Диссертацию рекомендовали к защите в коллегии ВАК.