Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazilgan "Vazir kubogi" musobaqasi bo'yicha taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 23-noyabr kuni filial sport zalida 10 kun davomida o'tkazilgan "Vazir kubogi" sport musobaqasining taqdirlash marosimi tashkil etildi. Taqdirlash marosimida filial direktori professor O. Murtazayev, filial "Komplaens nazorat" bo'lim boshlig'i A. Axmedov, "Iqtisodiyot" fakulteti dekan o'rinbosari L. Eshonqulov hamda guruh ta'lim tarbiya maslahatchilar, shuningdek talaba-yoshlar qatnashishdi. Marosimni filial direktori talaba-yoshlarni vatanimiz kelajagida muhim shaxs bo'lib yetishishlarida sportning ham ahamiyati yuqoriligi, qolaversa keyingi yillarda oliy ta'lim tizimida sport sohasiga qaratilayotgan o'zgacha e'tibor, yaratilayotgan keng imkoniyatlar xususida ta'kidlab o'tdi.
Tadbir davomida o'g'il bolalar o'rtasida futbol sport turi hamda qiz bolalar o'rtasida voleybol sport turi bo'yicha musobaqa g'oliblari taqdirlandi. Quyida futbol bo'yicha 40 ta jamoa orasidan faxrli o'rinlarni egallagan jamoalar bilan tanishishingiz mumkin:
3-o'rin - IQT-222 - guruh
2-o'rin - ORI-122 - guruh
1-o'rin - BI-221 - guruh
Qiz bolalar o'rtasida voleybol sport turi bo'yicha musobaqada 7 ta jamoa qatnashgan bo'lib faxrli o'rinlar quyidagicha:
3-o'rin - BX - 2-kurs terma jamoasi
2-o'rin - BX - 3-kurs terma jamoasi
1-o'rin - RI - 2-kurs terma jamoasi
Tadbir so'nggida g'olib jamoalar diplom va esdalik sovg'alar bilan taqdirlanishdi. Shuningdek, musobaqani tashkil etishda yaqindan yordam bergan tashkilotchilarga ham faxriy yorliqlar berildi.
Ushbu musobaqada g'oliblikni qo'lga kiritgan talabalarni tabriklaymiz, shuningdek musobaqa ishtirok etgan qolgan jamoalarga navbatdagi turnirlarda omad tilab qolamiz.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялась церемония награждения победителей конкурса «Кубок министра».
23 ноября т.г. в спортзале филиала была организована церемония награждения победителей спортивных соревнований «Кубок Министра», которые проводились в течение 10 дней. В церемонии награждения приняли участие директор филиала профессор Муртазаев О., заведующий кафедрой «Комплаенс-контроль» Ахмедов А., заместитель декана факультета «Экономика» Эшонкулов Л., группа педагогических консультантов, а также студенты. Директор филиала подчеркнул важность спорта в развитии студентов и молодежи, чтобы они стали важными людьми в будущем нашей страны, а также особое внимание, уделяемое сфере спорта в системе высшего образования в последние годы, и широкие возможности, созданные.
В ходе мероприятия состоялось награждение победителей соревнований по футболу среди юношей и волейболу среди девочек. Ниже вы можете ознакомиться с командами, занявшими почетные места среди 40 футбольных команд:
3 место - IQT-222 - группа
2 место - ОРИ-122 - группа
1 место - БИ-221 - группа
В соревнованиях по волейболу среди девушек приняли участие 7 команд, и почетные места заняли:
3 место - BX - сборная 2 года
2 место - BX - сборная 3 курса
1 место - РИ - сборная 2 года
В завершение мероприятия команды-победители были награждены дипломами и памятными подарками. Также были вручены почетные грамоты организаторам, оказавшим неоценимую помощь в организации соревнований.
Поздравляем студентов, победивших в этом соревновании, а остальным командам-участницам желаем удачи в следующих турнирах.