Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida o'tkazilgan "Vazir kubogi" musobaqasi bo'yicha taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 23-noyabr kuni filial sport zalida 10 kun davomida o'tkazilgan "Vazir kubogi" sport musobaqasining taqdirlash marosimi tashkil etildi. Taqdirlash marosimida filial direktori professor O. Murtazayev, filial "Komplaens nazorat" bo'lim boshlig'i A. Axmedov, "Iqtisodiyot" fakulteti dekan o'rinbosari L. Eshonqulov hamda guruh ta'lim tarbiya maslahatchilar, shuningdek talaba-yoshlar qatnashishdi. Marosimni filial direktori talaba-yoshlarni vatanimiz kelajagida muhim shaxs bo'lib yetishishlarida sportning ham ahamiyati yuqoriligi, qolaversa keyingi yillarda oliy ta'lim tizimida sport sohasiga qaratilayotgan o'zgacha e'tibor, yaratilayotgan keng imkoniyatlar xususida ta'kidlab o'tdi.
Tadbir davomida o'g'il bolalar o'rtasida futbol sport turi hamda qiz bolalar o'rtasida voleybol sport turi bo'yicha musobaqa g'oliblari taqdirlandi. Quyida futbol bo'yicha 40 ta jamoa orasidan faxrli o'rinlarni egallagan jamoalar bilan tanishishingiz mumkin:
3-o'rin - IQT-222 - guruh
2-o'rin - ORI-122 - guruh
1-o'rin - BI-221 - guruh
Qiz bolalar o'rtasida voleybol sport turi bo'yicha musobaqada 7 ta jamoa qatnashgan bo'lib faxrli o'rinlar quyidagicha:
3-o'rin - BX - 2-kurs terma jamoasi
2-o'rin - BX - 3-kurs terma jamoasi
1-o'rin - RI - 2-kurs terma jamoasi
Tadbir so'nggida g'olib jamoalar diplom va esdalik sovg'alar bilan taqdirlanishdi. Shuningdek, musobaqani tashkil etishda yaqindan yordam bergan tashkilotchilarga ham faxriy yorliqlar berildi.
Ushbu musobaqada g'oliblikni qo'lga kiritgan talabalarni tabriklaymiz, shuningdek musobaqa ishtirok etgan qolgan jamoalarga navbatdagi turnirlarda omad tilab qolamiz.

An awarding ceremony for the "Minister's Cup" competition was ...
An awarding ceremony for the "Minister's Cup" competition was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On November 23 of this year, the awarding ceremony of the "Minister's Cup" sports competition, which was held for 10 days, was organized in the branch gym. Branch Director Professor O. Murtazayev, Branch "Compliance Control" Department Head A. Akhmedov, "Economics" Faculty Deputy Dean L. Eshonkulov, group of educational advisors, as well as students took part in the awarding ceremony. The director of the branch emphasized the importance of sports in the development of students and young people to become important people in the future of our country, as well as the special attention paid to the field of sports in the higher education system in recent years, and the wide opportunities created.
During the event, the winners of the boys' football and girls' volleyball competitions were awarded. Below you can get acquainted with the teams that took pride of place among the 40 football teams:
3rd place - IQT-222 - group
2nd place - ORI-122 - group
1st place - BI-221 - group
7 teams took part in the volleyball competition among girls, and the proud places are as follows:
3rd place - BX - 2nd year national team
2nd place - BX - 3rd year national team
1st place - RI - 2nd year national team
At the end of the event, the winning teams were awarded diplomas and souvenirs. Also, honorary certificates were given to the organizers who closely helped in organizing the competition.
We congratulate the students who won this competition, and we wish the rest of the participating teams good luck in the next tournaments.