Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi tomonidan 1-bosqich talabalari ishtirokida seminar-trening o'tkazildi.
2022-yil 19-noyabr kuni TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakultetida, Iqtisodiyot (qishloq xõjaligi iqtisodiyoti) ta'lim yõnalishining 1- bosqich 122-guruh talabalari va filial psixologi Oripov. Z. guruh tyutori Mamadxonova. Z. va talaba yoshlar bilan, Psixologning yoshlar hayotida tutgan o’rni, vazifalari, amalga oshiradigan chora tadbirlari, ijtimoiy individual, psixologik yordam ko’rsatish imkoniyatlari haqida targ’ibot, tushuntirish ishlarini amalga oshirildi. Tadbir so'ngida psixolog tomonidan "Yashash uchun ming bir sabab" mavzusida davra suhbati o'tkazildi.

Психолог филиала провела семинар-тренинг с участием студентов 1 ступени
Психолог Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета провела семинар-тренинг с участием студентов 1-й ступени.
19 ноября 2022 года на экономическом факультете Самаркандского филиала ТДИУ студенты 1 ступени 122 группы образовательного направления «Экономика (сельскохозяйственное хозяйство)» и отраслевой психолог Орипов. З. воспитатель группы Мамадхонова. С З. и студенческой молодежью велась пропагандистско-разъяснительная работа о роли психологов в жизни молодежи, их задачах, принимаемых мерах, возможностях оказания индивидуальной социально-психологической поддержки. В завершение мероприятия психолог провел круговую дискуссию на тему «Тысяча и одна причина жить».