Xorijga tashrif buyurgan professor-o'qituvchilarimiz stajirovka rejasiga ko'ra professor Dr. ...
Ilmiy-amaliy tashrif bilan xorijda bo'lib turgan professor-o'qituvchilarimiz stajirovka rejasiga ko'ra professor Dr. Irina Smetanskaya bilan uchrashishdi.
Oldin xabar berganimizdek, ayni damda Germaniyaning Weihenstephan Triesdorf (Bavariya) amaliy bilimlar universitetida bo'lib turgan hamkasblarimiz S.Fazliyev hamda Sh.Yuldashevlar stajirovka rejasiga ko'ra professor Dr. Irina Smetanskaya bilan uchrashishdi.
Oziq ovqat mahsulotlarini qayta ishlash texnologi sifatida professor Smetanskaya Weihenstephan Triesdorf universitetining tajribali xodimi hisoblanadi.
Irina Smetanskaya boshchiligida professor-o'qituvchilar ilmiy tadqiqot laborotoriyasi faoliyatini o'rganishdi.
Bu yerdagi sohada mavjud innovatsion texnologiyalar, zamonaviy uskunalar bilan olib borilayotgan ilmiy ishlar, texnologiyalarning  ishlash jarayoni va ularning ilmiy natijalari bilan tanishishdi.

Профессор Др. Они встречались с Ириной Сметанской.
Как мы сообщали ранее, наши коллеги С. Фазлиев и Ш. Юлдашев, которые в настоящее время находятся в Университете прикладных наук им. Они встречались с Ириной Сметанской.
Как технолог пищевой промышленности, профессор Сметанская является опытным сотрудником Weihenstephan Triesdorf University.
Под руководством Ирины Сметанской профессора и преподаватели изучали деятельность научно-исследовательской лаборатории.
Здесь они ознакомились с имеющимися в отрасли инновационными технологиями, научными работами, проводимыми на современном оборудовании, рабочим процессом технологий и их научными результатами.