Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sardorlar yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
Joriy yil 10-noyabr kuni soat 10:00 hamda 14:00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Iqtisodiyot" fakulteti barcha guruhlarining sardorlari ishtirokida yig'ilish tashkil etildi. Yig'ilish tashkil etgan filial korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens nazorat” boʻlimi bosh mutaxassisi A.Axmedov, "Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha" direktorning birinchi o‘rinbosari - H. Turdibekovlar so'zga chiqishib: ba'zida uchrab turishi mumkin bo'lgan korrupsion holatlarni vaqtida oldini olish, professor-o'qituvchilar va talabalar o'rtasida samimiy munosabat o'rnatish, guruhlarda ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalar, shuningdek ijtimoiy masalalar yuzasidan doimiy ravishda guruh tyutorlari bilan suhbatlar o'tkazib turish, ochiq muloqot tizimini darslarda joriy qilish yuzasidan tavsiya va tushuntirishlar berdilar.
Yig'ilish davomida guruh sardorlari o'zlari qiziqtirgan barcha savollariga mas'ul xodimlardan javob olishdi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялась «Встреча лидеров».
10 ноября текущего года в 10:00 и 14:00 в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета было организовано собрание с участием руководителей всех групп факультета «Экономика». О своевременном предотвращении коррупционных ситуаций, которые иногда могут происходили, установление теплых отношений между преподавателями и студентами, студентами, нуждающимися в социальной защите в группах, а также регулярные беседы с кураторами групп по социальным вопросам давали рекомендации и разъяснения по внедрению системы открытого общения на занятиях.
В ходе встречи руководители групп получили ответы на все интересующие их вопросы от ответственных сотрудников.