Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Marketing" to'garagining navbatdagi soni bo'lib o'tdi.
Joriy yil 3-noyabr kuni "Marketing" to'garagining navbatdagi soni juda qiziqarli va foydali tarzda tashkil etildi. Marketing to'garagida jamoani shakllantirish mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi. Treningda tashrif qog'ozi (vizitka) yaratish, suhbatlashish jarayonida suhbatdoshni ishontira olish, o'z maqsadlarini to'gr'i bayon eta olish qoidalari o'rgatildi. Treningdan maqsad, talabalarning jamoa bo'lib maqsadga erisha olish imkoniyati mavjudligini ko'rsata olish.
Bundan tashqari, trening davomida ishtirokchilar o'zlarining shaxsiy tashrif qog'ozlarini yaratib bir-birlariga ulashishdi va har doimgidek to'garak qiziqarli va bahs munozarali o'tishini o'zlarining faol ishtirok etishlari orqali ta'minlashdi.

The next "Marketing" circle was held at the branch
The next edition of the "Marketing" club was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On November 3 of this year, the next issue of the "Marketing" circle was organized in a very interesting and useful way. A seminar-training on the topic of team building was held in the marketing circle. In the training, the rules of creating a business card, convincing the interlocutor during the conversation, and correctly stating one's goals were taught. The purpose of the training is to show that students have the ability to achieve the goal as a team.
In addition, during the training, the participants created their own business cards and shared them with each other and, as always, ensured that the circle was interesting and controversial by their active participation.