Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Marketing" to'garagining navbatdagi soni bo'lib o'tdi.
Joriy yil 3-noyabr kuni "Marketing" to'garagining navbatdagi soni juda qiziqarli va foydali tarzda tashkil etildi. Marketing to'garagida jamoani shakllantirish mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi. Treningda tashrif qog'ozi (vizitka) yaratish, suhbatlashish jarayonida suhbatdoshni ishontira olish, o'z maqsadlarini to'gr'i bayon eta olish qoidalari o'rgatildi. Treningdan maqsad, talabalarning jamoa bo'lib maqsadga erisha olish imkoniyati mavjudligini ko'rsata olish.
Bundan tashqari, trening davomida ishtirokchilar o'zlarining shaxsiy tashrif qog'ozlarini yaratib bir-birlariga ulashishdi va har doimgidek to'garak qiziqarli va bahs munozarali o'tishini o'zlarining faol ishtirok etishlari orqali ta'minlashdi.

Очередной кружок «Маркетинг» прошел в филиале
Очередной выпуск клуба «Маркетинг» прошел в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
3 ноября этого года очень интересно и полезно был организован очередной выпуск кружка «Маркетинг». В кружке маркетинга прошел семинар-тренинг на тему тимбилдинга. На тренинге обучали правилам создания визитки, убеждения собеседника в ходе разговора, правильному изложению своих целей. Цель тренинга – показать, что студенты обладают способностью достигать поставленной цели в команде.
Кроме того, во время тренинга участники создали свои визитки и поделились ими друг с другом и, как всегда, своим активным участием обеспечили интерес и остроту круга.