Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Qizlarni oilaviy hayotga tarbiyalash va yotoqxona tartib qoidalariga qatʼiy rioya qilish" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 31- oktyabr kuni TDIU Samarqand filial Talabalar turar joyida " Qizlarni oilaviy hayotga tarbiyalash va yotoqxona tartib qoidalariga qatʼiy rioya qilish" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi.
Yig'ilishda filial talaba qizlari va pedagog tarbiyachilar, yoshlar ishlari bo'yicha filial yetakchisi qatnashishdi.
Davra suhbati qizg'in bahs va munozarali bo'lib o'tdi. Filial Xotin-qizlar masalalari bo'yicha direktor maslahatchisi E.Z.Isakova Yotoqxonadagi tartib-intizomni qatʼiy tutish kerakligini, odob-axloq qoidalariga rioya etish kerakligini, har bir xona tozaligi uchun ma'sul navbatchi qizlar tayinlanganligini va o'tgan o'quv yilidan buyon o'tkazib kelinayotgan " Mohir qo'llar" mahorat darslarini davom ettirish kerakligini uqtirdi.
Pedagog tarbiyachi E. Nurillaeva xar bir xonada gul tuvaklarda gullar bilan xonalarni ta'minlash kerakligi bu ham xonani estetik ko'rinishini va sog'lik uchun foydali ekanligini taʼkidlab o'tdi. Yoshlar yetkachisi B.Baxodirov yotoqxonada turli xil musobaqalar tashkil etilishini ushbu tadbir va musobaqalarda qizlarimizni faol qatnashishlarini aytib o'tdi.

A roundtable discussion was held on the topic "Education ...
A roundtable discussion was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics on the topic "Education of girls for family life and strict observance of the rules of the dormitory".
On October 31 of this year, TSUE Samarkand branch hosted a roundtable discussion on the topic of "Education of girls for family life and strict observance of dormitory rules".
The meeting was attended by female students of the branch, pedagogic educators, and the leader of the branch on youth affairs.
The roundtable discussion was lively and controversial. E.Z.Isakova, adviser to the director of the branch on women's issues, said that the discipline in the dormitory should be strictly maintained, the rules of etiquette should be followed, that girls on duty are appointed to be responsible for the cleanliness of each room, and since the last school year He stressed the need to continue the "Skilled Hands" master classes that are being missed.
Educator and educator E. Nurillaeva emphasized that it is necessary to provide rooms with flowers in flower pots in each room, which also gives the room an aesthetic appearance and is useful for health. Youth leader B. Bakhodirov said that various competitions are organized in the hostel, and our girls actively participate in these events and competitions.