Filial mas'ullari hamda qo'shma ta'lim dasturi talabalari ishtirokida davra ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filial mas'ullari hamda qo'shma ta'lim dasturi talabalari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Germaniyaning Vaynashtefan-Triezdorf amaliy fanlar universiteti bilan hamkorlikda 2+2 qo’shma ta’lim dasturi mavjud bo’lib, unga asosan talabalar 2021-2022 o’quv yilida “Iqtisodiyot (oziq-ovqat tizimlarini boshqarish)” ta’lim yo’nalishida tahsil olishdi. Bir necha talabalar o’qishning keyingi 2 yilini Germaniyadagi hamkor universitetda davom ettirish imkoniyatiga ega bo’ldilar.
Shu munosabat bilan bugun filial direktorining o'quv ishlari bo'yicha o'rinbosari F.Axrorov va filialning talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha direktor maslahatchisi G'.Qurbonovlar ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.

A roundtable discussion was organized with the participation of Samarkand Branch Managers of Tashkent State University of Economics and students of joint education program.
The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics has a 2+2 joint educational program in cooperation with the German Weinashtefan-Triezdorf University of Applied Sciences, based on which students in the 2021-2022 academic year "Economics (food systems management)" studied in the field of education. Several students had the opportunity to continue the next 2 years of their studies at a partner university in Germany.
In this regard, a roundtable discussion was organized today with the participation of the deputy director of the branch for educational affairs, F.Akhrorov, and the director's adviser on ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students, G. Kurbanov.