Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha amaliyot darslari bo'lib o'tdi.
Bo'lib o'tgan amaliy mashg'ulotlarda AIF-119,219 guruh 4-bosqich talabalari 4-kunlik olgan bilimlarini Taqdimot orqali ochib berishmoqda . Bunda AIF-119 guruh talabalari Shahzod Xusenov, Parviz Quvondiqov , Doston Mannonov, Suxrob Xaydarov AIF-219 guruh talabasi Doston Abruyev lardan iborat jamoa Oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarishda yuzaga kelishi mumkin bo'lgan xavflarni baholash mavzusida ma'lumotlar va mustaqil ta'lim darslarini topshirishmoqda. Talabalarimizga Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva , Agrar bozorni boshqarish fani o'qituvchisi Ph.D A.Amirov hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidan yuqori baholanishmoqda. Quvonarlisi shundaki barcha talabalarimiz ingliz tilida Taqdimot o'tkazishib "A'lo" baho olishdilar. Hamkor OTM Professorlari talabalarimiz bilimlarini yuqori baholashmoqdalar.

Practical classes on "Agrarian policy and quality management" and "Food insecurity" were held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
During the practical training, the students of the 4th stage of the AIF-119,219 group are revealing the knowledge they have gained on the 4th day through a presentation. AIF-119 group students Shahzod Khusenov, Parviz Kuvondikov, Doston Mannonov, Sukhrob Khaidarov, AIF-219 group student Doston Abruyev, a team of information and independent education on the subject of risk assessment in food production are passing their lessons. Associate Professor O. Pardayeva, Head of the Department of Food and Agricultural Economics, Ph.D A. Amirov, Professor of Agrarian Market Management, Associate Professors Anita Blija and Sanita Sazanova of the Latvian University of Applied Sciences and Technologies are highly valued by our students. We are happy that all our students gave their presentations in English and received an "Excellent" rating. Partner HEI professors highly appreciate the knowledge of our students.