Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha amaliyot darslari bo'lib o'tdi.
Bo'lib o'tgan amaliy mashg'ulotlarda AIF-119,219 guruh 4-bosqich talabalari 4-kunlik olgan bilimlarini Taqdimot orqali ochib berishmoqda . Bunda AIF-119 guruh talabalari Shahzod Xusenov, Parviz Quvondiqov , Doston Mannonov, Suxrob Xaydarov AIF-219 guruh talabasi Doston Abruyev lardan iborat jamoa Oziq-ovqat mahsulotlarini ishlab chiqarishda yuzaga kelishi mumkin bo'lgan xavflarni baholash mavzusida ma'lumotlar va mustaqil ta'lim darslarini topshirishmoqda. Talabalarimizga Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva , Agrar bozorni boshqarish fani o'qituvchisi Ph.D A.Amirov hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidan yuqori baholanishmoqda. Quvonarlisi shundaki barcha talabalarimiz ingliz tilida Taqdimot o'tkazishib "A'lo" baho olishdilar. Hamkor OTM Professorlari talabalarimiz bilimlarini yuqori baholashmoqdalar.

Проведены практические занятия на темы «Аграрная политика и управление ...
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошли практические занятия на темы «Аграрная политика и управление качеством» и «Продовольственная безопасность».
В ходе практических занятий студенты 4-й ступени группы АИФ-119,219 раскрывают полученные на 4-й день знания посредством презентации. Проходят занятия студенты группы АИФ-119 Шахзод Хусенов, Парвиз Кувондиков, Достон Маннонов, Сухроб Хайдаров, студент группы АИФ-219 Достон Абруев, команда информационно-независимого обучения на тему оценки рисков в пищевых производствах. Доцент Пардаева О., заведующая кафедрой экономики продовольствия и сельского хозяйства, доктор экономических наук Амиров А., профессор управления аграрным рынком, доценты Латвийского университета прикладных наук и технологий Анита Блия и Санита Сазанова высоко ценятся нашими ученики. Мы рады, что все наши студенты выступили с докладами на английском языке и получили оценку «Отлично». Профессора вузов-партнеров высоко ценят знания наших студентов.