“Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha amaliyot darslari bo'lib o'tdi.
Xabaringiz bor 24-28 oktabr kunlari  TDIU Samarqand filialida “ERASMUS+” dasturi AgroDev (Sifatli qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat sanoati barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan oliy ta’limni rivojlantirish) loyihasi doirasida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha  Agrobiznes va investitsion faoliyat talabalari uchun hamkor  OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professor o'qituvchilari tomonidan  seminar-trening bo’lib o’tayotgan edi.
Hozirda  amaliy mashg'ulotlar boshlandi va AIF-119,219 guruh 4-bosqich talabalari 4 kunlik olgan bilimlarini  Taqdimot orqali ochib berishmoqda .  Bunda AIF-119 guruh talabalari Azizbek Xurramov , Muhammad Amirqulov , Sultonmurod Karimov, Nasrullayev A'zamxon, AIF-219 guruh talabasi Dilshod Azamatov lardan iborat jamoa  Xavflar tahlilining muhim nazorat nuqtasi (HACCP)  mavzusida ma'lumotlar va mustaqil ta'lim darslarini topshirishmoqda. Talabalarimizga  Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva ,  Agrar bozorni boshqarish fani o'qituvchisi Ph.D A.Amirov hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidan yuqori baholanishmoqda.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошли практические занятия на темы «Аграрная политика и управление качеством» и «Продовольственная безопасность».
Как известно, 24-28 октября в Самаркандском филиале ТДИУ в рамках программы «ERASMUS+» АгроДев (Развитие высшего образования, направленного на поддержку стабильности качества сельского хозяйства и пищевой промышленности) прошел проект «Аграрная политика и управление качеством» «Продовольственная безопасность» провели профессора Латвийского университета прикладных наук и технологий вуза-партнера для студентов факультета агробизнеса и инвестиционной деятельности.
Сейчас начались практические занятия, и студенты АИФ-119 219 4 группы раскрывают знания, полученные за 4 дня, через презентацию. Студенты группы АИФ-119 Азизбек Хуррамов, Мухаммад Амиркулов, Султанмурад Каримов, Насруллаев Азамхан и студент группы АИФ-219 Дилшод Азаматов проводят информационные и самостоятельные обучающие уроки по теме «Анализ рисков в критических контрольных точках» (НАССР). Доцент Пардаева О., заведующая кафедрой экономики продовольствия и сельского хозяйства, доктор экономических наук Амиров А., профессор управления аграрным рынком, доценты Латвийского университета прикладных наук и технологий Анита Блия и Санита Сазанова высоко ценятся нашими ученики.