“Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” va "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha amaliyot darslari bo'lib o'tdi.
Xabaringiz bor 24-28 oktabr kunlari  TDIU Samarqand filialida “ERASMUS+” dasturi AgroDev (Sifatli qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat sanoati barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan oliy ta’limni rivojlantirish) loyihasi doirasida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” "Oziq-ovqat xavsizligi" fanlari bo'yicha  Agrobiznes va investitsion faoliyat talabalari uchun hamkor  OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professor o'qituvchilari tomonidan  seminar-trening bo’lib o’tayotgan edi.
Hozirda  amaliy mashg'ulotlar boshlandi va AIF-119,219 guruh 4-bosqich talabalari 4 kunlik olgan bilimlarini  Taqdimot orqali ochib berishmoqda .  Bunda AIF-119 guruh talabalari Azizbek Xurramov , Muhammad Amirqulov , Sultonmurod Karimov, Nasrullayev A'zamxon, AIF-219 guruh talabasi Dilshod Azamatov lardan iborat jamoa  Xavflar tahlilining muhim nazorat nuqtasi (HACCP)  mavzusida ma'lumotlar va mustaqil ta'lim darslarini topshirishmoqda. Talabalarimizga  Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva ,  Agrar bozorni boshqarish fani o'qituvchisi Ph.D A.Amirov hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidan yuqori baholanishmoqda.

Practical classes on "Agrarian policy and quality management" and ...
Practical classes on "Agrarian policy and quality management" and "Food insecurity" were held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
As you know, on October 24-28 at the TDIU Samarkand branch, within the framework of the "ERASMUS+" program AgroDev (Development of higher education aimed at supporting the stability of quality agriculture and food industry) project "Agrarian policy and quality management" "Food "Food insecurity" was held by professors of the Latvian University of Applied Sciences and Technologies of the partner HEI for students of Agribusiness and investment activities.
Now the practical training has started and AIF-119,219 group 4 students are revealing the knowledge they have gained in 4 days through the Presentation. AIF-119 group students Azizbek Khurramov, Muhammad Amirkulov, Sultanmurad Karimov, Nasrullayev Azamkhan, and AIF-219 group student Dilshod Azamatov are providing information and independent education lessons on the subject of Hazard Analysis Critical Control Point (HACCP). Associate Professor O. Pardayeva, Head of the Department of Food and Agricultural Economics, Ph.D A. Amirov, Professor of Agrarian Market Management, Associate Professors Anita Blija and Sanita Sazanova of the Latvian University of Applied Sciences and Technologies are highly valued by our students.