Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida direktor va talaba-yoshlar o'rtasida suhbat tashkil etildi.
Joriy yil 28-oktyabr kuni faollar zalida filalimiz direktori, professor Olim Murtazayev va talaba-yoshlar uchrashuv bo'lib o'tdi. Shuningdek, mas'ul xodimlardan "Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha" direktor o'rinbosari H. Turdibekov, "Iqtisodiyot" fakulteti dekani A. Taniyev, "Komplayens nazorati" bo'lim boshlig'i A. Axmedov, filial ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha direktor maslahatchisi G'. Kurbanov, Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchisi B. Baxodirov hamda tyutorlar qatnashishdi. Uchrashuv davomida filial talabalari bir-birlari bilan hamjihatlikda bo'lishlari, bir-birlarini qo'llab-quvvatlashliklari hamda agarda o'zlarida qaysidir soha bo'yicha iqtidor-qobiliyatlari bo'lsa tortinmasdan filial mas'ul xodimlariga murojaat qilishlarini va ular albatta qo'llab-quvvatlanishi ta'kidlandi. Shuningdek,"Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha" direktor o'rinbosari H. Turdibekov ham so'zga chiqib shu paytgacha talabalarga ijara to'lovlarining bir qismi to'lab berilganligi, noyabr oyidan boshlab esa ijara shartnomasiga ega talabalarga belgilangan miqdorda to'lov summasining 50% i to'lab berilishini, bundan tashqari 1- kursga qabul qilingan talabalar to'lov -shartnoma mablag'larini 1-noyabr sanasigacha to'lamasa talabalikka tavsiya etilmasliklari to'g'risida tushuntirishlar berdi.
Bir so'z bilan aytganda, direktor va talaba-yoshlar o'rtasidagi ushbu suhbat juda foydali va mazmunli bo'lib o'tdi.

A conversation was organized between the director and students at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On October 28 of this year, the director of our branch, professor Olim Murtazayev, and students-young people met in the hall of activists. In this interview, among the responsible employees, the deputy director of "Youth issues and spiritual and educational affairs" H. Turdibekov, the dean of the "Economics" faculty A. Taniyev, the head of the "Compliance control" department A. Akhmedov, adviser to the director on ensuring the stability of the social and moral environment of the branch G'. Kurbanov, leader of the primary organization of Youth Union B. Bakhodirov and tutors participated. During the meeting, the students of the branch should cooperate with each other, support each other, and if they have talents in any field, they should not hesitate to contact the responsible staff of the branch, and they will definitely help. support was emphasized. H. Turdibekov, the deputy director of "Youth Affairs and Spiritual-Educational Affairs" also said that until now part of the rent payments have been paid to the students, and from November, the lease agreement He explained that 50% of the payment amount will be paid to the students with the specified amount, and that the students admitted to the 1st course will not be recommended for studentship if they do not pay the payment-contract funds by November 1st.