Filialda "PATENTmi yoki FIRMAmi?" nomli seminar-trening bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "PATENTmi yoki FIRMAmi?" nomli seminar-trening bo'lib o'tdi.
Joriy yil 27-oktyabr kuni filial kutubxonasida “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi, hamda "DIL-RIZO GARANT" buxgalterlik korxonasining tashabbusi bilan seminar-trening tashkil etildi.
Treningni Marketing asoslari fan o'qituvchisi Salohiddin Fazliyev ochib berdi. Seminar-treningga yig'ilgan talabalarga "DIL-RIZO GARANT" buxgalterlik firmasi rahbari Ashurov Baxtiyor Axadovich tanishtirildi. Shundan keyin Baxtiyor Ashurov biznesda xususiy sektorning ro'li, aynan AQSH, Rossiya va boshqa chet mamlakatlarda aholining qancha qismi xususiy sektor bilan bandligi va bu mamlakat iqtisodiyotida muhim ahamiyatga egaligi haqida so'z yuritdi. Shuningdek, zamonaviy firmalar kichik, o'rta va katta biznes subyektlari faoliyatida buxgalteriya hisobi operatsiyalarining to'g'ri yuritilishi, hujjatlar va amaliyotning bir-biriga mos kelishi haqida ham tushunchalar berildi.
Trening davomida, o'z biznesini boshlamoqchi bo'lgan bo'lajak tadbirkorlarning qiziqarli savollariga amaliy javoblar berildi.
"Dil-Rizo Garant" hamda TDIU Samarqand filiali shu kabi hamkorlik ishlarini yanada rivojlantirishni o'z oldilariga maqsad qilib oldilar.

В ветке "ПАТЕНТ или ФИРМА?" проведен семинар-тренинг
«ПАТЕНТ или ФИРМА?» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. проведен семинар-тренинг.
27 октября с.г. по инициативе кафедры «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» и бухгалтерской компании «ДИЛ-РИЗО ГАРАНТ» в отраслевой библиотеке был организован семинар-тренинг.
Тренинг открыл Салохиддин Фазлиев, преподаватель основ маркетинга. Собравшимся на семинар-тренинг студентам был представлен Ашуров Бахтиёр Ахадович, руководитель бухгалтерской фирмы «ДИЛ-РИЗО ГАРАНТ». После этого Бахтиёр Ашуров рассказал о роли частного сектора в бизнесе, о том, какая часть населения США, России и других зарубежных стран занята в частном секторе и его значении в экономике страны. Кроме того, даны разъяснения о правильном ведении учетных операций в деятельности субъектов малого, среднего и крупного бизнеса современных фирм, о совместимости документов и практик.
В ходе обучения были даны практические ответы на интересующие вопросы будущих предпринимателей, желающих начать собственное дело.
«Дил-Ризо Гарант» и Самаркандский филиал ТГЭУ поставили перед собой цель дальнейшего развития такого сотрудничества.