Filialda "PATENTmi yoki FIRMAmi?" nomli seminar-trening bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "PATENTmi yoki FIRMAmi?" nomli seminar-trening bo'lib o'tdi.
Joriy yil 27-oktyabr kuni filial kutubxonasida “Oziq-ovqat va qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi, hamda "DIL-RIZO GARANT" buxgalterlik korxonasining tashabbusi bilan seminar-trening tashkil etildi.
Treningni Marketing asoslari fan o'qituvchisi Salohiddin Fazliyev ochib berdi. Seminar-treningga yig'ilgan talabalarga "DIL-RIZO GARANT" buxgalterlik firmasi rahbari Ashurov Baxtiyor Axadovich tanishtirildi. Shundan keyin Baxtiyor Ashurov biznesda xususiy sektorning ro'li, aynan AQSH, Rossiya va boshqa chet mamlakatlarda aholining qancha qismi xususiy sektor bilan bandligi va bu mamlakat iqtisodiyotida muhim ahamiyatga egaligi haqida so'z yuritdi. Shuningdek, zamonaviy firmalar kichik, o'rta va katta biznes subyektlari faoliyatida buxgalteriya hisobi operatsiyalarining to'g'ri yuritilishi, hujjatlar va amaliyotning bir-biriga mos kelishi haqida ham tushunchalar berildi.
Trening davomida, o'z biznesini boshlamoqchi bo'lgan bo'lajak tadbirkorlarning qiziqarli savollariga amaliy javoblar berildi.
"Dil-Rizo Garant" hamda TDIU Samarqand filiali shu kabi hamkorlik ishlarini yanada rivojlantirishni o'z oldilariga maqsad qilib oldilar.

In the branch "PATENT or FIRM?" seminar-training was held
"PATENT or FIRM?" at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. seminar-training was held.
On October 27 of this year, a seminar-training was organized at the branch library at the initiative of the Department of "Food and Agricultural Economics" and the accounting company "DIL-RIZO GARANT".
The training was opened by Salohiddin Fazliyev, a teacher of Marketing Basics. Ashurov Bakhtiyor Akhadovich, the head of the accounting firm "DIL-RIZO GARANT" was introduced to the students gathered for the seminar-training. After that, Bakhtiyor Ashurov spoke about the role of the private sector in business, how much of the population in the USA, Russia and other foreign countries is employed by the private sector and its importance in the country's economy. In addition, understandings were given about the correct management of accounting operations in the activities of small, medium and large business entities of modern firms, and the compatibility of documents and practices.
During the training, practical answers were given to interesting questions of future entrepreneurs who want to start their own business.
"Dil-Rizo Garant" and TSUE Samarkand branch set themselves the goal of further development of such cooperation.