“Agrar siyosat va sifatni boshqarish”, "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish”, "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi.
Joriy yil 25-26-oktyabr kunlari TDIU Samarqand filialida “ERASMUS+” dasturi AgroDev (Sifatli qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat sanoati barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan oliy ta’limni rivojlantirish) loyihasi doirasida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida Agrobiznes va investitsion faoliyat, Iqtisodiyot (qishloq xo'jaligi) 4-bosqich talabalari uchun seminar-trening bo’lib o’tdi. Seminar-treningda Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva , hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidandan olib borildi.

A seminar-training was held on "Agrarian Policy and Quality ...
A seminar-training on "Agrarian policy and quality management", "Food insecurity" was held at the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
On October 25-26 of this year, in the Samarkand branch of TSUE, within the framework of the "ERASMUS+" program AgroDev (Development of higher education aimed at supporting the stability of quality agriculture and food industry) project "Agrarian policy and quality management" A seminar-training was held for students of the 4th level of Agribusiness and investment activity, Economics (agriculture) on the topic of "Food insecurity". The seminar-training was conducted by Associate Professor O. Pardayeva, Head of the Department of Food and Agricultural Economics, Professors Anita Blija and Sanita Sazanova of the Latvian University of Applied Sciences and Technologies.