“Agrar siyosat va sifatni boshqarish”, "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish”, "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi.
Joriy yil 25-26-oktyabr kunlari TDIU Samarqand filialida “ERASMUS+” dasturi AgroDev (Sifatli qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat sanoati barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan oliy ta’limni rivojlantirish) loyihasi doirasida “Agrar siyosat va sifatni boshqarish” "Oziq-ovqat xavsizligi" mavzusida Agrobiznes va investitsion faoliyat, Iqtisodiyot (qishloq xo'jaligi) 4-bosqich talabalari uchun seminar-trening bo’lib o’tdi. Seminar-treningda Oziq-ovqat va qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti kafedrasi mudiri dotsent O.Pardayeva , hamkor OTM Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti Professorlari Anita Blija va Sanita Sazanovalar tomonidandan olib borildi.

Проведен семинар-тренинг на темы «Аграрная политика и управление качеством», ...
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел семинар-тренинг на темы «Аграрная политика и управление качеством», «Продовольственная безопасность».
25-26 октября т.г. в Самаркандском филиале ТГЭУ в рамках программы «ERASMUS+» АгроДев (Развитие высшего образования, направленного на поддержку стабильности качества сельского хозяйства и пищевой промышленности) проект «Аграрная политика и управление качеством Проведен семинар-тренинг для студентов 4 уровня АПК и инвестиционной деятельности, Экономики (сельского хозяйства) на тему «Продовольственная безопасность». Семинар-тренинг провели доцент О. Пардаева, заведующая кафедрой экономики продовольствия и сельского хозяйства, профессора Анита Блия и Санита Сазанова Латвийского университета прикладных наук и технологий.