Jarayon doirasida ta'lim sohasidagi mavjud hamkorlik ishlarini kengaytirish, jumladan, talabalar va o'qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi. Universitetimizni vakillari, o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F.Axrorov, hamda "Innovative Centre" til markazi direktori M.Soliyev bilan o'zaro fikr almashdi.
Ma'lumot o'rnida, Jason Anderson ingliz tili o'qituvchilari uchun Activities for Cooperative Learning, Trinity CertTESOL Companion, Teaching English in Africa, Role Plays for Today, Speaking Games and Teamwork kabi kitoblar muallifi hamda ushbu asarlari va tadqiqotlari uchun bir nechta mukofotlarga sazovor bo'lgan.
Tashrif yakunida muallif Delta Publishing tomonidan chop etilgan "Speaking Games" kitobini esdalik sovg'asi sifatida taqdim etdi.

Джейсон Андерсон, представитель Уорикского университета, Великобритания, посетил наш университет.
В рамках процесса обсуждены вопросы расширения существующего сотрудничества в сфере образования, в том числе по обмену студентами и преподавателями. Он обменялся идеями с представителями нашего университета, заместителем директора по воспитательной работе Ф.Ахроровым и директором языкового центра «Инновационный центр» М.Солиевым.
Справка Джейсон Андерсон является автором книг для учителей английского языка «Упражнения для совместного обучения», «Trinity CertTESOL Companion», «Преподавание английского языка в Африке», «Ролевые игры на сегодняшний день», «Разговорные игры и работа в команде», а также получил несколько наград за свои работы и исследования. .
В завершение визита автор вручил в качестве сувенира книгу «Говорящие игры», изданную издательством «Дельта».