Jarayon doirasida ta'lim sohasidagi mavjud hamkorlik ishlarini kengaytirish, jumladan, talabalar va o'qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi. Universitetimizni vakillari, o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F.Axrorov, hamda "Innovative Centre" til markazi direktori M.Soliyev bilan o'zaro fikr almashdi.
Ma'lumot o'rnida, Jason Anderson ingliz tili o'qituvchilari uchun Activities for Cooperative Learning, Trinity CertTESOL Companion, Teaching English in Africa, Role Plays for Today, Speaking Games and Teamwork kabi kitoblar muallifi hamda ushbu asarlari va tadqiqotlari uchun bir nechta mukofotlarga sazovor bo'lgan.
Tashrif yakunida muallif Delta Publishing tomonidan chop etilgan "Speaking Games" kitobini esdalik sovg'asi sifatida taqdim etdi.

Jason Anderson, representative of Warwick University, UK, visited our ...
Within the framework of the process, the issues of expanding the existing cooperation in the field of education, including the exchange of students and teachers, were discussed. He exchanged ideas with the representatives of our university, the deputy director for educational affairs F.Akhrorov, and the director of the language center "Innovative Center" M.Soliyev.
Reference Jason Anderson is the author of books for English teachers, Activities for Cooperative Learning, Trinity CertTESOL Companion, Teaching English in Africa, Role Plays for Today, Speaking Games and Teamwork, and has won several awards for his writing and research. has been awarded.
At the end of the visit, the author presented the book "Speaking Games" published by Delta Publishing as a souvenir.