Filial psixologi tomonidan talabalarga seminar trening o'tkazildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi tomonidan talabalar bilan birgalikda seminar-trening tashkil etildi.
2022 yil 14-oktyabr kuni TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yo‘nalishi 3-bosqich BX-120 va BX-220 guruhlar talabalari bilan filial psixologi Zarifboy Oripov va guruh tyutori To’ramurod Yuldashev bilan birgalikda   talaba yoshlar uchun psixoprofilaktik jarayonlarining mazmun mohiyati va ulardagi moslashish jarayonlari yoshlarni xayotga bolgan qiziqishini ortirish yuzasidan davra suhbati bo'lib o'tdi. Bundan tashqari talalarni qiynayotgan muammolari tinglandi va kerakli tavsiyalsrni berib o'tdildi va talabaning ijtimoiy-psixologik pasportini yaratish bo'yicha tushunchalar berdi. Davra suhbatida  ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob olishdi.

Психолог Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета организовала совместно со студентами семинар-тренинг.
14 октября 2022 года Самаркандский филиал ТДИУ, экономический факультет, кафедра учета и аудита, 3 ступень, совместно с отраслевым психологом Зарифбоем Ориповым и тьютором группы Торамуродом Юлдашевым, со студентами групп ВХ-120 и ВХ-220, содержание психопрофилактического процессы для студенческой молодежи. Был проведен круглый стол о природе и адаптационных процессах молодежи для повышения ее интереса к жизни. Кроме того, были выслушаны проблемы студентов и даны необходимые рекомендации, а также наводки на создание социально-психологического паспорта студента. На круглом столе участники получили развернутые ответы на все интересующие их вопросы.