Filial psixologi tomonidan talabalarga seminar trening o'tkazildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi tomonidan talabalar bilan birgalikda seminar-trening tashkil etildi.
2022 yil 14-oktyabr kuni TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti Buxgalteriya hisobi va audit yo‘nalishi 3-bosqich BX-120 va BX-220 guruhlar talabalari bilan filial psixologi Zarifboy Oripov va guruh tyutori To’ramurod Yuldashev bilan birgalikda   talaba yoshlar uchun psixoprofilaktik jarayonlarining mazmun mohiyati va ulardagi moslashish jarayonlari yoshlarni xayotga bolgan qiziqishini ortirish yuzasidan davra suhbati bo'lib o'tdi. Bundan tashqari talalarni qiynayotgan muammolari tinglandi va kerakli tavsiyalsrni berib o'tdildi va talabaning ijtimoiy-psixologik pasportini yaratish bo'yicha tushunchalar berdi. Davra suhbatida  ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob olishdi.

The psychologist of the branch conducted seminar training for ...
The psychologist of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics organized a seminar-training together with students.
On October 14, 2022, TDIU Samarkand Branch, Faculty of Economics, Accounting and Auditing Department, 3rd stage, together with branch psychologist Zarifboy Oripov and group tutor Turamurod Yuldashev, with students of groups BX-120 and BX-220, the content of psychoprophylactic processes for young students A roundtable discussion was held on the nature and adaptation processes of youth to increase their interest in life. In addition, the students' problems were listened to and the necessary recommendations were given, as well as insights into the creation of the student's social-psychological passport. At the roundtable discussion, the participants received detailed answers to all the questions they were interested in.