Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining navbatdan tashqari yig'ilishi bo'lib o'tdi.
2022-yil 5- sentabr kuni soat 15-00 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining navbatdan tashqari yig'ilishi bo'ldi.
Ushbu yig'ilishda quyidagi masalalar mas'ul mutaxassislar tomonidan tahlil qilindi.
1.Filialda bakalavriat, magistratura va sirtqi ta'lim shaklida 2022-2023 o'quv yili uchun 1-bosqich ta'lim yo'nalishlari o'quv rejalari, o'quv jarayoni grafigi, fan dasturlari, o'quv-uslubiy majmualar, sillabuslar, dars jadvallari, professor-o'qituvchilarning o'quv yuklamalari va boshqa zaruriy hujjatlarni ko'rib chiqish va tasdiqlash to'g'risida- Iqtisodiyot fakulteti dekani A.Taniev, Magistratura bo'limi boshlig'i U. Ubaydullaev, Sirtqi bo'lim boshlig'i G'. Yuldashev
2.Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining “Oziq-ovqat va qishloq xo'jalik iqtisodiyoti”, “Buxgalteriya hisobi, soliq va moliya”, “Raqamli iqtisodiyot, axborot texnologiyalari ”, “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat” kafedrasi assistent o'qituvchilarga ma'ruza darslarini o'tishga ruxsat berish to'g'risida- Kafedra mudirlari (O.Pardaeva, R.G'aybullaev, A.Amonov U.Xudayarov)
3. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining “Tillar”, “Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat”, “Raqamli iqtisodiyot, axborot texnologiyalari”, “Oziq-ovqat va qishloq xo'jalik iqtisodiyoti”, “Buxgalteriya hisobi, soliq va moliya” kafedralariga yangi ishga qabul qilingan professor-o'qituvchilarning 2022-2023 o'quv yilida shaxsiy ish rejalarini tasdiqlash to'g'risida- O'quv- uslubiy bo'lim boshlig'i Z.Bobomurodov.
Kengash yig'ilishining navbatdan tashqari yig'ilishida yuqoridagi masalalar va boshqa takliflar ko'rib chiqildi.

В филиале состоялось внеочередное заседание Совета.
Состоялось внеочередное заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
5 сентября 2022 года в 15:00 в зале заседаний корпуса «А» (ауд. 203) состоялось внеочередное заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
На этой встрече ответственными экспертами были проанализированы следующие вопросы.
1. В филиале в форме бакалавриата, магистратуры и заочной формы обучения образовательные программы 1-го уровня на 2022-2023 учебный год, расписание учебного процесса, научные программы, учебно-методические комплексы, по рассмотрению и утверждению учебных планов, расписаний занятий, учебной нагрузки профессорско-преподавательского состава и других необходимых документов - декан экономического факультета А.Таниев, заведующий магистерским отделением У.Убайдуллаев, внештатный руководитель области Г. Юлдашев
2. Ассистент по допуску преподавателей на лекционные занятия - заведующие кафедрой (О.Пардаева, Р.Гайбуллаев, А.Амонов, У.Худаяров)
3. «Языки», «Естественные, социальные науки и физическая культура», «Цифровая экономика, информационные технологии», «Продовольственное и сельскохозяйственное хозяйство», «Бухгалтерский учет, налоги и финансы» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета по утверждению личных планов работы вновь принятых профессоров-преподавателей на 2022-2023 учебный год - заведующий учебно-методическим отделом З. Бобомуродов.