Filialda Germaniyada o‘qish, DAAD stipendiya dasturlari va til sertifikatlari ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida tajribali o'qituvchi tomonidan Germaniyada o‘qish, DAAD stipendiya dasturlari va til sertifikatlari (A2-C1) imtihonlari haqida taqdimot o‘tkazildi.
2022-yil 10 – oktabr soat 13: 30 da  Samarqand davlat chet tillar instituti DAAD o‘qituvchisi Anton Umbax Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialiga tashrif buyurib, talabalarga Germaniyada o‘qish, DAAD stipendiya dasturlari va til sertifikatlari (A2-C1) imtihonlari haqida taqdimot o‘tkazdi. Taqdimotda  Germaniyada oliy ta’limda o‘qish mutlaqo bepulligi, Germaniyada nafaqat nemis tilida, balki xalqaro talabalar uchun ingliz tilida ta’lim joriy etilganligi, Germaniyada o‘qish davomida talabalarga bir vaqtning o‘zida   o‘z mutaxassisligi bo‘yicha amaliyot olish imkoniyati berilishi, Germaniya grant yutib o‘qishga ketishni istagan talabalarga, DAAD dasturi yordamga kelishi,  bakalavr va magistratura bosqichlarida ta’lim olish uchun imkoniyatlar ko‘pligi to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi. Taqdimotda 4-bosqich Raqamli iqtisodiyot ta’lim yo‘nalishi hamda 1-bosqich Bank ishi ta’lim yo‘nalishi talabalari, Xalqaro bo‘lim vakili, “Tillar” kafedrasi mudiri B.M.Mirsanov, “Nemis tili”fani  o‘qituvchisi Sh.O.Mardiyev faol qatnasib, DAAD o‘qituvchisi Anton Umbaxga Nemis tili sertifikatlarini (A2-C1) olish bo‘yicha imtihonlarni topshirish, Germaniyada magistraturada o‘qish bilan bog‘liq o‘zlari qiziqtirgan savollarni berishdi. Berilgan savol-javoblar asosida ushbu uchrashuv qiziqarli o‘tda.

At the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, an experienced teacher gave a presentation about studying in Germany, DAAD scholarship programs and language certificate (A2-C1) exams.
On October 10, 2022, at 1:30 p.m., DAAD teacher of the Samarkand State Institute of Foreign Languages, Anton Umbakh, visited the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics and told students about studying in Germany, DAAD scholarship programs, and language certificate (A2-C1) exams. made a presentation. In the presentation, higher education in Germany is absolutely free, education in Germany is introduced not only in German, but also in English for international students, students have the opportunity to simultaneously get an internship in their specialty during their studies in Germany. detailed information was given about the benefits of the DAAD program and the many opportunities for education at the bachelor's and master's levels. At the presentation, the students of the 4th stage of Digital Economy and the 1st stage of Banking, the representative of the International Department, the head of the "Languages" department B.M. Mirsanov, the teacher of "German language" Sh. O. Mardiyev took an active part and asked DAAD teacher Anton Umbach the questions they were interested in about taking exams for obtaining German language certificates (A2-C1), studying at a master's degree in Germany. Based on the questions and answers, this meeting is interesting.