Ta’lim-tarbiya maslahatchi(tyutor)lari uchun o’quv-semenari bo’lib o’tdi
Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatidagi oliy ta’lim muassasalarida faoliyat ko’rsatayotgan ta’lim-tarbiya maslahatchi(tyutor)lari uchun o’quv-semenari bo’lib o’tdi.
Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirining 2022-yil 12-sentyabrdagi 309-sonli burugi ijrosini ta’minlash maqsadida 2022-yil 8-oktyabr kuni Samarqand davlat chet tillar institutida Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatidagi oliy ta’lim muassasalarida faoliyat ko’rsatayotgan ta’lim-tarbiya maslahatchi(tyutor)lari uchun o’quv-seminari bo’lib o’tdi. Seminarda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tyutorlari ham ishtirok etishdi. Semenarda tyutorlik tizimining mazmun mohiyati, talabani rag’batlantirishning huquqiy-me’yoriy hujjatlari,  talabalar murojaati bilan ishlashning zamonaviy mexanizmlar, tyutorlar huquqiy ong va madaniyatini yuksaltirish, ni shakllantirish, yoshlarda kitobxonlik madaniyatini shakllantirish, notiqlik san’ati tarixi, jinoyatchilik va huquqbuzarlik profilaktikasi oldini olish kabi mavzularda ma’ruzalar tinglandi.

A training seminar was held for educational consultants (tutors)
A training seminar was held for educational consultants (tutors) working in higher educational institutions in Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions.
In order to ensure the implementation of the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education No. 309 of September 12, 2022, on October 8, 2022, the Samarkand State Institute of Foreign Languages ​​will be held in the higher education institutions of Samarkand, Jizzakh and Syrdarya regions. A training seminar was held for the teaching advisers (tutors). Tutors of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics also participated in the seminar. In the seminar, the content and essence of the tutoring system, legal and regulatory documents of student encouragement, modern mechanisms of working with student appeals, raising the legal awareness and culture of tutors, forming the culture of reading among young people, the history of public speaking, prevention of crime and delinquency Lectures were heard on topics such as getting.