Samarqand viloyat hokimligida "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining axborot ochiqligini monitoring qilish va baholash" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi. Ushbu yig'ilishda filial matbuot kotibi Parvina Amritdinova ham qatnashdi.
Viloyat hokimligida "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining axborot ochiqligini monitoring qilish va baholash" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi. Unda Oliy Majlis Qonunchilik palatasining Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo'mitasi raisi Ilhom Abdullaev hamda mazkur qo'mita a'zolari, shuningdek palata deputatlari, Devonxona xodimlari ishtirok etdi.
Viloyatdagi Axborot xizmati rahbarlari - tashkilotlar boshliqlarining axborot siyosati masalalari bo'yicha maslahatchilari jam bo'lgan mazkur tadbirda qo'mita raisi "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining ochiqligi to'g'risida"gi O'zbekiston Respublikasi qonunining ayni kunda Samarqand viloyatidagi ijrosi monitoring natijalari haqida ma'lumot berdi.
Monitoring natijalariga ko'ra, Samarqand viloyati Respublikada birinchi o'rinda, viloyatda Axborot xizmatlari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar tahsinga loyiq ekanligi e'tirof etildi.
Shuningdek, tadbirda viloyat AOKA viloyat boshqarmasi boshlig'i Mannop Ibodullaev, Jurnalistlar Ijodiy Uyushmasi mas'ul xodimining axborotlari ham tinglandi.
Ishlarni bo'shashtirmaslik, ziddiyatli vaziyatlarda qonun talablari asosida harakatlanish, resurslarga axborotlarni tezkorlik bilan joylashtirish bo'yicha tavsiyalar berildi.
Davlat siyosatini xalqqa yetkazishdek muhim vazifani bajarayotgan Axborot xizmati mutasaddilarining faoliyati bo'yicha muntazam seminar - trening va muloqotlar tashkil qilish bo'yicha takliflar bildirildi.

A roundtable discussion on the topic "Monitoring and evaluation of the information openness of the activities of the state authorities and management bodies" was held in the Samarkand regional administration. Branch press secretary Parvina Amritdinova also took part in this meeting.
A roundtable discussion on the topic "Monitoring and evaluation of the information openness of the activities of the state authorities and management bodies" was held in the regional administration. Ilhom Abdullaev, chairman of the Committee on Innovative Development, Information Policy and Information Technologies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, as well as members of the said committee, as well as deputies of the Chamber, employees of the Chamber of Commerce took part in it.
At this event, which was attended by the heads of the information service of the region - the advisers of the heads of organizations on information policy issues, the chairman of the committee monitored the implementation of the law of the Republic of Uzbekistan "On the openness of the activities of state authorities and administrative bodies" in the Samarkand region. gave information about the results.
According to the results of the monitoring, Samarkand region is in the first place in the Republic, it was recognized that the work carried out by the information services in the region is worthy of praise.
The event also heard information from the head of the regional AOKA regional office, Mannop Ibodullaev, the representative of the Creative Union of Journalists.
Recommendations were given on not slackening work, acting on the basis of legal requirements in conflict situations, and quickly placing information on resources.
Proposals were made to organize a regular seminar - training and dialogues on the activities of the officials of the Information Service, who carry out the important task of conveying the state policy to the people.