Samarqand viloyat hokimligida "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining axborot ochiqligini monitoring qilish va baholash" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi. Ushbu yig'ilishda filial matbuot kotibi Parvina Amritdinova ham qatnashdi.
Viloyat hokimligida "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining axborot ochiqligini monitoring qilish va baholash" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi. Unda Oliy Majlis Qonunchilik palatasining Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo'mitasi raisi Ilhom Abdullaev hamda mazkur qo'mita a'zolari, shuningdek palata deputatlari, Devonxona xodimlari ishtirok etdi.
Viloyatdagi Axborot xizmati rahbarlari - tashkilotlar boshliqlarining axborot siyosati masalalari bo'yicha maslahatchilari jam bo'lgan mazkur tadbirda qo'mita raisi "Davlat hokimiyati va boshqaruv organlari faoliyatining ochiqligi to'g'risida"gi O'zbekiston Respublikasi qonunining ayni kunda Samarqand viloyatidagi ijrosi monitoring natijalari haqida ma'lumot berdi.
Monitoring natijalariga ko'ra, Samarqand viloyati Respublikada birinchi o'rinda, viloyatda Axborot xizmatlari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar tahsinga loyiq ekanligi e'tirof etildi.
Shuningdek, tadbirda viloyat AOKA viloyat boshqarmasi boshlig'i Mannop Ibodullaev, Jurnalistlar Ijodiy Uyushmasi mas'ul xodimining axborotlari ham tinglandi.
Ishlarni bo'shashtirmaslik, ziddiyatli vaziyatlarda qonun talablari asosida harakatlanish, resurslarga axborotlarni tezkorlik bilan joylashtirish bo'yicha tavsiyalar berildi.
Davlat siyosatini xalqqa yetkazishdek muhim vazifani bajarayotgan Axborot xizmati mutasaddilarining faoliyati bo'yicha muntazam seminar - trening va muloqotlar tashkil qilish bo'yicha takliflar bildirildi.

В Самаркандской областной администрации прошел круглый стол на тему «Мониторинг и оценка информационной открытости деятельности органов государственной власти и управления». Во встрече также приняла участие пресс-секретарь филиала Парвина Амритдинова.
В обладминистрации прошел круглый стол на тему «Мониторинг и оценка информационной открытости деятельности органов государственной власти и управления». Участие приняли председатель Комитета по инновационному развитию, информационной политике и информационным технологиям Законодательной палаты Олий Мажлиса Ильхом Абдуллаев, а также члены указанного комитета, а также депутаты Палаты, работники Торгово-промышленной палаты. в этом.
На данном мероприятии, в котором приняли участие руководители информационной службы области – советники руководителей организаций по вопросам информационной политики, председатель комитета осуществлял контроль за исполнением Закона Республики Узбекистан «Об открытости деятельности органов государственной власти и управления» в Самаркандской области. сообщил о результатах.
По результатам мониторинга Самаркандская область находится на первом месте в республике, было признано, что работа, проводимая информационными службами области, достойна похвалы.
На мероприятии также была заслушана информация от руководителя областного регионального отделения АОКА Маннопа Ибодуллаева, представителя Творческого союза журналистов.
Даны рекомендации, как не ослаблять работу, действовать на основании требований законодательства в конфликтных ситуациях, оперативно размещать информацию на ресурсах.
Были внесены предложения организовать регулярный семинар - обучение и диалоги о деятельности сотрудников Информационной службы, выполняющих важную задачу по донесению государственной политики до народа.