"Universiada 2022" sport musobaqalarining 2-bosqichi Samarqand viloyatidagi barcha oliy talim muassasalarida tahsil olayotgan talabalar o'rtasida sportning "Basketbol" turining o'g'il bolalar va qizlar jamoalar o'rtasida saralash musobaqalari bo'lib o'tdi.
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 25-iyuldagi “Oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarining respublika final bosqichlarini o'tkazishga tayyorgarlik ko'rish to'g'risida”gi 167-son bayoniga asosan 2022 yil 3-4-5-6 oktabr kunlari "Universiada 2022" sport musobaqalarining 2-bosqichi Samarqand viloyatidagi barcha oliy talim muassasalarida tahsil olayotgan talabalar o'rtasida sportning "Basketbol" turining o'g'il bolalar va qizlar jamoalar o'rtasida saralash musobaqalari bo'lib o'tdi. Bu sport musobaqalarida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali sportchi talabalari faol ishtirok etdi. Filial qiz bolalar jamoasi ushbu sport musobaqada faxrli 3- o'rinni egalladi. Musobaqada faol ishtiroki uchun qizlar jamoasidan QXI-122 guruh talabasi Xudaynazarova Yulduz Samarqand terma jamoasiga taklif etildi.

The 2nd stage of the Universiade 2022 sports competitions was held among the boys and girls teams of the "Basketball" sport among students studying in all higher educational institutions in Samarkand region.
Statement No. 167 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 25, 2022 "On preparing for the republican final stages of the sports competitions "Universiade-2022" among students of higher educational institutions" mainly on October 3-4-5-6, 2022, the 2nd stage of the sports competitions "Universiada 2022" among the students studying in all higher educational institutions in the Samarkand region, among the boys' and girls' teams of the sport "Basketball" qualifying competitions were held. Athlete students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics took an active part in these sports competitions. The branch girls' team took a proud 3rd place in this sports competition. Khudainazarova, a student of QXI-122 group from the girls' team, was invited to the Yulduz Samarkand national team for her active participation in the competition.