Filialda oliy ta'lim muassasalari o'rtasida o'tkaziladigan "Universiada-2022" musobaqalariga tayyorgarlik jarayonlari ketmoqda.
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 25-iyuldagi “Oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarining respublika final bosqichlarini o'tkazishga tayyorgarlik ko'rish to'g'risida”gi 167-son bayoniga asosan Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sportning qo'l to'pi turi bo'yicha mashg'ulot jarayonlari qizg'in ketmoqda.

Preparations for the "Universiade-2022" competition between higher education institutions are underway at the branch.
Statement No. 167 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 25, 2022 "On preparing for the republican final stages of the sports competitions "Universiade-2022" among students of higher educational institutions" Mainly, the training processes of the handball type of sport are in full swing at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.