Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
Joriy yil 30-sentyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2-sonli "Kengash yig'ilishi" tashkil etildi.
Ushbu yig'ilishda quyidagi masalalar ko'rib chiqildi:
1. Filialda Prezident qarorlari, Farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, OO'MTV va boshqa vazirliklar buyruqlari, Hay'at qarorlari, filial qarorlari bajarilishi hamda ijro intizomiga rioya qilishning holati to'g'risida axborot-Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash.
2. 1-oktabr – “Ustoz va murabbiylar kuni” kasb bayramini hamda 21-oktabr – “O'zbek tiliga davlat tili maqomi berilgan kuni”ni munosib nishonlash bo'yicha filial oldida turgan vazifalar to'g'risida axborot.
3. Filialda ilmiy-tadqiqot ishlarini yaxshilash orqali ilmiy-tadqiqot ishlari natijadorligini oshirish, yoshlarni ilmiy faoliyatga keng jalb etish va ilm-fanning innovasion infratuzilmasini shakllantirish bo'yicha filial oldida turgan vazifalar to'g'risida.
4. Filialning o'quv binolari, talabalar turar joyi va boshqa obyektlarni kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati, muammo va vazifalar to'g'risida axborot.
5. Professor-o'qituvchilar ilmiy- innovasion ishlanmalarining natijalarini tijoratlashtirish hamda Startap-loyihalarni tayyorlash va tadbiq etish natijalari bo'yicha axborot.

2-е «Заседание Совета» состоялось в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
30 сентября текущего года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета было организовано второе «Заседание Совета».
На этой встрече обсуждались следующие вопросы:
1. Работа с запросами физических и юридических лиц на информацию о ходе выполнения решений Президента, Указов Кабинета Министров, ОО'МТВ и других министерств, решений Коллегии, выполнение отраслевых решений и соблюдение исполнительской дисциплины.
2. Информация о стоящих перед филиалом задачах по надлежащему проведению «Дня учителей и наставников» 1 октября и «Дня узбекского языка как государственного» 21 октября.
3. О задачах, стоящих перед филиалом в части повышения эффективности научно-исследовательской работы за счет совершенствования научно-исследовательской работы в филиале, вовлечения молодежи в научную деятельность и формирования инновационной инфраструктуры науки.
4. Информация о состоянии подготовки учебных корпусов филиала, студенческих общежитий и других объектов к осенне-зимнему сезону, проблемах и задачах.
5. Информация о коммерциализации результатов научных и инновационных разработок профессоров и преподавателей, а также результатов подготовки и реализации стартап-проектов.