Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali mas'ullari hamda profilaktika inspektori D.Shodmonov va ta’lim maslahatchilari bilan birgalikda filial TTJ da davra suhbati tashkil etildi.
Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat ishlari bo’yicha deriktorning birinchi o’rinbosari X.I.Turdibekov, iqtisodiyot fakulteti dekani A.Taniyev, dekan o’rinbosari L.Eshonqulov, profilaktika inspektori D.Shodmonov va ta’lim maslahatchilari bilan birgalikda 2022-yil 26-sentabr kuni talabalar turar joyida istiqomat qiladigan talabalar bilan davra suhbati tashkil etildi. Suhbatda har talabalar turar joyidagi filial ichki tartib intizomi, odob-axloq qoidalari va shaxsiy gigiyena qoidalariga rioya etishlari, xona tozaligi, ozodaligi, texnika xavfsizligi qoidalariga rioya etishlari, qolgan talabalar bilan dos’tona aloqada bo’lishlari, bir birlarini hurmat qilishlari, umumiy ovqatlanish oshxonalaridan foydalanish, “Is gazidan zaharlanish”ni oldini olish va isitish uskunalarida to’g’ri foydalanish bo’yicha tushuntirish ishlari olib borilib hamda kerakli maslahatlar berildi.
Bundan tashqari “Besh muhim tashabbus” doirasida talaba-yoshlarni kitobxonlikka qiziqishlarini yanada oshirish maqsadida talabalar o’rtasida «Yosh kitobxon», sherxonlik musobaqasi, pazandachilik va Sport musobaqalarini tashkil etish va unda talabalar ishtiroki, qamrovini yanada oshirish bo’yicha, talabalar bilan birgalikda psixolog va xotin-qizlari bilan hamkorlikda talabalar orasida estetik madaniyat va uni mustahkamlash, uning mazmun va mohiyati bo’yicha davra suhbati va uchrashuvlari amalga oshirilishi to’g’risida gapirib o’tildi.

В филиале «Студенческая резиденция» был организован круглый стол совместно с руководителями Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета и инспектором по профилактике Д.Шодмоновым и консультантами по вопросам образования.
Турдибеков Х.И., первый заместитель директора по работе с молодежью, духовности и просвещения, Таниев А., декан экономического факультета, Эшонкулов Л., заместитель декана, Шодмонов Д., профилактический инспектор, консультанты по вопросам образования 26 сентября 2022 года был организован круглый стол со студентами, проживающими в студенческом общежитии. Во время собеседования каждый студент должен соблюдать правила внутренней дисциплины, правила этикета и личной гигиены, соблюдать правила чистоты помещения, порядка, сохранности оборудования, поддерживать дружеские отношения с другими студентами, уважать друг друга, делить питание, разъяснительная работа. проведено использование кухонь, профилактика «отравления угарным газом» и правильное использование отопительного оборудования, даны необходимые консультации.
Кроме того, в рамках «Пяти важных инициатив», в целях дальнейшего повышения интереса учащихся и молодежи к чтению, организация «Юного чтеца», конкурса львов, кулинарных и спортивных соревнований среди учащихся и дальнейшего увеличить участие и охват студентов, психологом совместно со студентами и в сотрудничестве с их женами, обсуждалось проведение круглых столов и встреч по вопросам эстетической культуры и ее укрепления, ее содержания и сущности среди студентов.