Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabasi xorijiy ko'rgazmada qatnashdi.
Qo'shma ta'lim dasturi talabasi Dilshod Bahriddinov yaqinda Latviya Respublikasida o'tkazilgan “Green Tech Hakatons II” ko‘rgazmasida ilk marotaba ishtirok etdi. Uning g‘oyasidan ilhomlangan yana uch nafar latviyaliklar real yechim topish uchun Dilshod bilan ishladilar!
G'oyaning asosiy maqsadi - simsiz sensor batareyalarda ishlaydigan qurilma yaratish va Wi-Fi orqali boshqarish! Bu suvni tejash maqsadida uni faqat kerak bo'lganda tarqatadi! Ushbu texnik yechim 30 foizgacha suvni tejash imkonini beradi va issiqxonalarda foydalanish rejalashtirilgan. Dilshod va uning jamoasi - "UZSLV" g'oyani yanada rivojlantirish va sinab ko'rish uchun 500 evro miqdorida grant yutib oldilar.
Dilshod Bahriddinov: “Men Latviyada biznesni boshlash uchun ilk qadamlarni qo'ydim va buni shu yerda, aynan Latviyada amalga oshirishni rejalashtirmoqdaman”.
Tadbir davomida ular hatto Yelgavada o'zlarining birinchi mijozlarini topishga muvaffaq bo'lishdi! Ko'p millatli jamoaga omad tilaymiz va bu g'oyaning rivojlanishini ko'rishdan umid qilamiz!

The branch student participated in a foreign exhibition
A student of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics participated in a foreign exhibition.
Dilshod Bahriddinov, a student of the joint education program, recently took part in the "Green Tech Hackathons II" exhibition held in the Republic of Latvia for the first time. Inspired by his idea, three other Latvians worked with Dilshod to find a real solution!
The main goal of the idea is to create a wireless sensor battery-powered device and control via Wi-Fi! It only dispenses water when needed to save water! This technical solution can save up to 30 percent of water and is planned to be used in greenhouses. Dilshod and his team - "UZSLV" won a grant of 500 euros to further develop and test the idea.
Dilshod Bahriddinov: "I took the first steps to start a business in Latvia and I plan to do it here, in Latvia."
During the event, they even managed to find their first customer in Yelgava! Good luck to the multinational team and we hope to see this idea develop!