Toshkent Davlat Iqtisodiyot Universiteti Samarqand filiali talabalari - "O'zbekiston bo'ylab sayohat qil" shiori asosida Xorazm viloyatiga jo'nab ketishdi.
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 27-avgustidagi "Samarqand viloyatida joylashgan oliy ta'lim muassasalari talabalarini - "O'zbekiston bo'ylab sayohat qil" shiori ostida respublika hududlari bo'ylab sayohatlarini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi 81-son bayoni ijrosini ta'minlash maqsadida 2022-yil 14-17 sentyabr kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalari Xorazm viloyatiga jo'nab ketishdi.

Students of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics went to Khorezm region under the motto "Travel around Uzbekistan".
The Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on August 27, 2022 "Measures for the implementation of the travel of students of higher educational institutions located in the Samarkand region - under the slogan "Travel around Uzbekistan" in the territories of the republic "On September 14-17, 2022, students of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics went to Khorezm region in order to ensure the implementation of Statement No. 81 on