Toshkent Davlat Iqtisodiyot Universiteti Samarqand filiali bir guruh professor-o'qituvchilari Agrodev loyihasi asosida ilmiy-amaliy tajriba almashinish maqsadida Polsha davlatida bo'lib turishibdi.
Kecha ushbu delegatsiya a'zolari Amplus sp kooperativi qulupnay ishlab chiqarish fermer xo'jaligiga tashrif buyurdishdi. Jarayonda qulupnay yetishtirish mavsumi, tartiblari, sifatni oshirish uchun zarur tadbirlar haqida Machey Chovaniak ma'lumot berdi.
Shuningdek kun davomida, Amplus food korporasiyasining logistika va qayta ishlash korxonasida seminar treyning bulib utdi. Seminarda risklarni baholash, hosilni tomchilab sug'orish hakida korxonaning mahsulot xavfsizligi bo'yicha menejeri Rafu Yushchi ma'lumot berdi. Mahsulotlarni saqlash, qadoqlash va taqsimlash bo'limida ishlar bilan ham tanishildi.

A group of professors and teachers of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics are staying in Poland for the purpose of exchanging scientific and practical experience on the basis of the Agrodev project.
Yesterday, the members of this delegation visited the strawberry production farm of Amplus sp cooperative. During the process, Machey Chovaniak gave information about the season of strawberry growing, procedures, measures necessary to improve the quality.
Also during the day, a seminar training was held at the logistics and processing plant of Amplus food corporation. Rafu Yushchi, the product safety manager of the enterprise, gave information about risk assessment and drip irrigation of the crop at the seminar. They also got acquainted with the work in the department of storage, packaging and distribution of products.