Toshkent Davlat Iqtisodiyot Universiteti Samarqand filiali bir guruh professor-o'qituvchilari Agrodev loyihasi asosida ilmiy-amaliy tajriba almashinish maqsadida Polsha davlatida bo'lib turishibdi.
Kecha ushbu delegatsiya a'zolari Amplus sp kooperativi qulupnay ishlab chiqarish fermer xo'jaligiga tashrif buyurdishdi. Jarayonda qulupnay yetishtirish mavsumi, tartiblari, sifatni oshirish uchun zarur tadbirlar haqida Machey Chovaniak ma'lumot berdi.
Shuningdek kun davomida, Amplus food korporasiyasining logistika va qayta ishlash korxonasida seminar treyning bulib utdi. Seminarda risklarni baholash, hosilni tomchilab sug'orish hakida korxonaning mahsulot xavfsizligi bo'yicha menejeri Rafu Yushchi ma'lumot berdi. Mahsulotlarni saqlash, qadoqlash va taqsimlash bo'limida ishlar bilan ham tanishildi.

Вчерашние визиты нашей делегации за границу
Группа профессоров и преподавателей Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета находится в Польше с целью обмена научным и практическим опытом на базе проекта «Агродев».
Вчера члены этой делегации посетили ферму по выращиванию клубники кооператива Amplus sp. В процессе Мачей Чованяк дал информацию о сезоне выращивания клубники, процедурах, мерах, необходимых для улучшения качества.
Также в течение дня на логистическо-перерабатывающем заводе пищевой корпорации «Амплюс» прошел семинар-тренинг. На семинаре рассказал менеджер по безопасности продукции предприятия Рафу Ющи об оценке рисков и капельном орошении урожая. Также они ознакомились с работой отдела хранения, упаковки и дистрибуции продукции.