O'n bir nafar talaba o'qishini Latviyada davom ettiradi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti bilan hamkorlikda 2+2 qo’shma ta’lim dasturi mavjud bo’lib, unga asosan 2021-2022 o’quv yilida “Axborot tizimlari va texnologiyalari” ta’lim yo’nalishida 13 nafar talaba tahsil olishdi.
13 nafar talabadan 11 nafari o’qishning keyingi 2 yilini Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universitetida davom ettirish imkoniyatiga ega bo’ldilar.
Bugun filialning “Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish” bo‘limida tashkil etilgan tadbirda ushbu talabalar uchun davra suhbati tashkil qilindi. Unda so’z olgan mutasaddi rahbarlar hamkor universitetda o’qish shart-sharoitlari, tartib-qoidalari va imkoniyatlari haqida yana bir bora tushuntirib berdilar hamda Latviya Respublikasiga o’qish uchun jo’nab ketayotgan talabalarga o’q yo’l va muvaffaqiyatlar tiladilar.

11 students of the joint program will continue their studies in Latvia
The Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics has a 2+2 joint educational program in cooperation with the Latvian University of Applied Knowledge and Technologies, based on which, in the 2021-2022 academic year, in the field of "Information Systems and Technologies" 13 students studied.
11 out of 13 students had the opportunity to continue the next 2 years of study at the Latvian University of Applied Sciences and Technologies.
Today, a roundtable discussion was organized for these students at the event organized in the "Coordination of joint educational programs in cooperation with foreign higher education institutions" department of the branch. The official leaders who spoke at the meeting once again explained about the conditions, procedures and possibilities of studying at the partner university and wished the students going to study in the Republic of Latvia good luck and success.