O'n bir nafar talaba o'qishini Latviyada davom ettiradi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universiteti bilan hamkorlikda 2+2 qo’shma ta’lim dasturi mavjud bo’lib, unga asosan 2021-2022 o’quv yilida “Axborot tizimlari va texnologiyalari” ta’lim yo’nalishida 13 nafar talaba tahsil olishdi.
13 nafar talabadan 11 nafari o’qishning keyingi 2 yilini Latviya amaliy bilimlar va texnologiyalar universitetida davom ettirish imkoniyatiga ega bo’ldilar.
Bugun filialning “Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish” bo‘limida tashkil etilgan tadbirda ushbu talabalar uchun davra suhbati tashkil qilindi. Unda so’z olgan mutasaddi rahbarlar hamkor universitetda o’qish shart-sharoitlari, tartib-qoidalari va imkoniyatlari haqida yana bir bora tushuntirib berdilar hamda Latviya Respublikasiga o’qish uchun jo’nab ketayotgan talabalarga o’q yo’l va muvaffaqiyatlar tiladilar.

11 студентов совместной программы продолжат обучение в Латвии
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета действует совместная образовательная программа 2+2 в сотрудничестве с Латвийским университетом прикладных знаний и технологий, на основе которой в 2021-2022 учебном году по направлению «Информационные системы и Технологии» обучалось 13 студентов.
11 из 13 студентов получили возможность продолжить следующие 2 года обучения в Латвийском университете прикладных наук и технологий.
Сегодня для этих студентов был организован круглый стол на мероприятии, организованном в отделе «Координация совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными высшими учебными заведениями» филиала. Выступавшие на встрече официальные руководители еще раз рассказали об условиях, процедурах и возможностях обучения в вузе-партнере и пожелали студентам, отправляющимся на обучение в Латвийскую Республику, удачи и успехов.