Yozgi ta'tilda "Yoshlar turizm qurultoyi" bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 30-apreldagi “Ichki turizm xizmatlarini diversifikatsiya qilishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-232-sonli qarori 16-bandi “b” qismida, “Yoshlar turizm oyligi” doirasida
“Yoshlar turizm qurultoyi” tashkil etilishi, bunda, Respublikasining har bir hududidan 50 nafar iqtidorli, ijtimoiy himoyaga muhtoj, shu jumladan nogironligi bo‘lgan hamda “Yoshlar daftari”ga kirgan o‘quvchi, talaba va yoshlar jalb qilinishi belgilangan.
Ushbu Qaror ijrosi yuzasidan, joriy yilning 8-12-avgust kunlari Qashqadaryo viloyati, Shahrisabz tumani, “Lochin” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida “Yoshlar turizm qurultoyi” o‘tkazilishi belgilangan hamda viloyat yoshlari orasidan qurultoyda ishtirok etadigan 50 nafar yoshlar saralab olingan.

Постановление Президента Республики Узбекистан от 30 апреля 2022 года № ПП-232 «О дополнительных мерах по диверсификации услуг внутреннего туризма» в пункте 16 части «б» «Месяца молодежного туризма» в рамках
В организации «Молодежного туристского конгресса» примут участие 50 талантливых людей из каждого региона Республики, нуждающихся в социальной защите, в том числе школьники, студенты и молодые люди с ограниченными возможностями здоровья, включенные в «Реестр молодежи».
В связи с реализацией данного Решения было принято решение о проведении 8-12 августа т.г. на базе детского оздоровительного центра «Лочин» Шахрисабзского района Кашкадарьинской области «Молодежного туристического конгресса» с участием 50 молодых людей из региона были отобраны для участия в конгрессе.