Filialda seminar bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali "Oziq-ovqat va qishloq xo'jalik iqtisodiyoti" kafedrasi huzurida seminar o'tkazildi.
04.07.2022y kuni filialda "Oziq-ovqat va qishloq xo'jalik iqtisodiyoti" kafedrasi huzurida seminar o'tkazildi.
Unda Toshkent davlat agrar universitetining 08.00.04 - "Qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti" ixtisosligi bo'yicha tayanch doktoranti Achilov Mashrab Ulug'bekovich  "Meva-sabzavotchilik tarmog'ini modernizatsiyalashning tashkiliy-iqtisodiy asoslarini takomillashtirish" mavzusida taqdimot qildi. Ushbu tadqiqot yuzasidan ilmiy yangiliklar qilingan hamda amaliy natijalarga erishilganligi ko'rib chiqildi.

В филиале прошел семинар.
На кафедре «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета состоялся семинар.
07.04.2022 г. в филиале при кафедре «Экономика продовольствия и сельского хозяйства» прошел семинар.
08.00.04 - Ачилов Машраб Улугбекович, базовый докторант Ташкентского государственного аграрного университета по специальности «Экономика сельского хозяйства» выступил с докладом на тему «Совершенствование организационно-экономических основ модернизации плодоовощной отрасли». Было рассмотрено, были ли сделаны научные инновации и достигнуты ли практические результаты в связи с этим исследованием.