Filialda navbatdagi kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
2022 yil 30-iyun kuni Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand filialida 11-sonli Kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kengash kun tartibida Filialda 2021-2022 o'quv yili yakuni bo'yicha direktor o'rinbosarlari, kafedra mudirlari, fakultet dekani va bo'lim boshliqlarining hisobotlari eshitildi. Kengash a'zolari tomonidan atroflicha muhokama qilindi va har bir masala bo'yicha tegishli qarorlar qabul qilindi. Kengashda Filial Ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limining faoliyati yuzasidan Ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limi boshlig'i,i.f.n., dosent I.M.G'aniev axborot berdi. Axborotda “O'qituvchi-talaba nigohida” o'tkazilgan ijtimoiy so'rovnoma natijalari tahlil qilindi. I.M.G'aniev bu tahlil, filialda dars o'tayotgan professor-o'qituvchilarni ta'lim jarayonida yo'l qo'ygan kamchiliklarini  to'g'rilashga hamda ta'lim sifatini yanada samarali tashkil etishga undaydi  va talabalarda ularni huquqiy ongini o'sishiga hamda dunyoqarishni yanada rivojlanishida muhim omil ekanligini o'z fikrida bildirib o'tdi. Kengash raisi, professor  O.Murtazaev kun tartibidagi masalalar yuzasidan o'z fikrini bildirdi. O'quv yili yakuni bo'yicha erishilgan yutuq va kamchiliklar to'g'risida to'xtalib o'tdi. Direktor o'rinbosarlari, kafedra mudirlari va bo'lim boshliqlardan xozirgi kundagi muammolarini so'radi. Ularni yechimlari bo'yicha tegishli ko'rsatma va topshiriqlarni berdi.

30 июня 2022 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось 11-е заседание Совета.
По повестке дня совета были заслушаны отчеты заместителей директора, заведующих кафедрами, деканов факультетов и заведующих кафедрами по итогам 2021-2022 учебного года. Он был всесторонне обсужден членами совета и по каждому вопросу были приняты соответствующие решения. В совете начальник отдела контроля качества образования, доцент Ганиев И.М. проинформировал о деятельности филиала отдела контроля качества образования. В докладе проанализированы результаты социального опроса «С точки зрения учителя-ученика». И. М. Ганиев, этот анализ побуждает профессорско-преподавательского состава, преподающего в филиале, к исправлению своих недостатков в учебном процессе и более эффективной организации качества образования, повышению правосознания студентов, высказал мнение о важности фактором дальнейшего развития сишига и мировоззрения. Председатель Совета, профессор Муртазаев О. высказал свое мнение по вопросам повестки дня. В конце учебного года обсуждались достижения и недостатки. Он расспросил заместителей директора, начальников управлений и начальников управлений об их текущих проблемах. Он дал соответствующие указания и задачи по их решению.