Filialda navbatdagi kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
2022 yil 30-iyun kuni Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand filialida 11-sonli Kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kengash kun tartibida Filialda 2021-2022 o'quv yili yakuni bo'yicha direktor o'rinbosarlari, kafedra mudirlari, fakultet dekani va bo'lim boshliqlarining hisobotlari eshitildi. Kengash a'zolari tomonidan atroflicha muhokama qilindi va har bir masala bo'yicha tegishli qarorlar qabul qilindi. Kengashda Filial Ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limining faoliyati yuzasidan Ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limi boshlig'i,i.f.n., dosent I.M.G'aniev axborot berdi. Axborotda “O'qituvchi-talaba nigohida” o'tkazilgan ijtimoiy so'rovnoma natijalari tahlil qilindi. I.M.G'aniev bu tahlil, filialda dars o'tayotgan professor-o'qituvchilarni ta'lim jarayonida yo'l qo'ygan kamchiliklarini  to'g'rilashga hamda ta'lim sifatini yanada samarali tashkil etishga undaydi  va talabalarda ularni huquqiy ongini o'sishiga hamda dunyoqarishni yanada rivojlanishida muhim omil ekanligini o'z fikrida bildirib o'tdi. Kengash raisi, professor  O.Murtazaev kun tartibidagi masalalar yuzasidan o'z fikrini bildirdi. O'quv yili yakuni bo'yicha erishilgan yutuq va kamchiliklar to'g'risida to'xtalib o'tdi. Direktor o'rinbosarlari, kafedra mudirlari va bo'lim boshliqlardan xozirgi kundagi muammolarini so'radi. Ularni yechimlari bo'yicha tegishli ko'rsatma va topshiriqlarni berdi.

On June 30, 2022, the 11th Council meeting was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On the agenda of the council, the reports of the deputy directors, department heads, faculty deans and heads of departments at the end of the 2021-2022 academic year were heard. It was thoroughly discussed by the council members and appropriate decisions were made on each issue. In the council, the Head of the Education Quality Control Department, associate professor I.M. Ganiev, informed about the activities of the Branch Education Quality Control Department. In the report, the results of the social survey "From the perspective of a teacher-student" were analyzed. I.M. G'aniev, this analysis encourages professors and teachers teaching at the branch to correct their shortcomings in the educational process and to organize the quality of education more effectively, and to improve the legal consciousness of students. expressed his opinion that it is an important factor in the further development of sishiga and worldview. Chairman of the Council, Professor O. Murtazaev expressed his opinion on the issues on the agenda. At the end of the academic year, achievements and shortcomings were discussed. He asked the deputy directors, heads of departments and heads of departments about their current problems. He gave appropriate instructions and tasks for solving them.