Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F.B.Axrorov Polshaning Vroslav xayotiy fanlar universitetiga xizmat safari davomida “Agrobiznes” magistratura mutaxassisligi talabalariga ma'ruza kursini o'tmoqda. Bir haftalik modulda magistrantlar va ilmiy xodimlarga 1. Ekotizimlar, yerdan foydalanish, qishloq xo'jaligi, o'rmon xo'jaligi, suv, sho'rlanish va biologik xilma-xillik; 2. Global suv siyosati. Markaziy Osiyoda suv va suv sohasidagi hamkorlik; 3. Qishloq xo'jaligining rivojlanishi va uning atrof-muhitga ta'siri: Orol dengizi halokati; 4. Barqarorlikni miqdoriy jihatdan aniqlash. Resurs oqimlarini o'lchash mavzularida ma'ruzalar o'tilishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, safar davomida universitetning Xalqaro aloqalar bo'yicha prorektori Kshishtof Kafarski hamda “Iqtisodiyot” kafedrasi professor-o'qituvchilari bilan kelgusidagi hamkorlik munosabatlari va loyihalar bo'yicha muzokaralar o'tkazilmoqda.

Заместитель директора по учебной работе Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета Ф.Б. Ахроров читает лекцию студентам специальности «Агробизнес» во время рабочей поездки во Вроцлавский университет естественных наук в Польше.
В недельном модуле для магистрантов и исследователей 1. Экосистемы, землепользование, сельское хозяйство, лесное хозяйство, вода, засоление и биоразнообразие; 2. Глобальная водная политика. Вода и водное сотрудничество в Центральной Азии; 3. Развитие сельского хозяйства и его влияние на окружающую среду: Аральская катастрофа; 4. Количественное определение стабильности. Запланированы лекции по измерению потока ресурсов.
В ходе визита проходят переговоры с проректором по международным связям Кшиштофом Кафарским и профессорами факультета экономики о будущем сотрудничестве и проектах.