Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali o'quv ishlari bo'yicha direktor o'rinbosari F.B.Axrorov Polshaning Vroslav xayotiy fanlar universitetiga xizmat safari davomida “Agrobiznes” magistratura mutaxassisligi talabalariga ma'ruza kursini o'tmoqda. Bir haftalik modulda magistrantlar va ilmiy xodimlarga 1. Ekotizimlar, yerdan foydalanish, qishloq xo'jaligi, o'rmon xo'jaligi, suv, sho'rlanish va biologik xilma-xillik; 2. Global suv siyosati. Markaziy Osiyoda suv va suv sohasidagi hamkorlik; 3. Qishloq xo'jaligining rivojlanishi va uning atrof-muhitga ta'siri: Orol dengizi halokati; 4. Barqarorlikni miqdoriy jihatdan aniqlash. Resurs oqimlarini o'lchash mavzularida ma'ruzalar o'tilishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, safar davomida universitetning Xalqaro aloqalar bo'yicha prorektori Kshishtof Kafarski hamda “Iqtisodiyot” kafedrasi professor-o'qituvchilari bilan kelgusidagi hamkorlik munosabatlari va loyihalar bo'yicha muzokaralar o'tkazilmoqda.

F.B. Akhrorov, Deputy Director for Academic Affairs of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, is giving a lecture to students majoring in "Agribusiness" during a working trip to the Wroclaw University of Life Sciences in Poland. In the one-week module for undergraduates and researchers 1. Ecosystems, land use, agriculture, forestry, water, salinity and biodiversity; 2. Global water policy. Water and Water Cooperation in Central Asia; 3. Agricultural development and its impact on the environment: the Aral Sea disaster; 4. Quantitative determination of stability. Lectures on resource flow measurement are planned.
During the visit, talks are being held with the Vice-Rector for International Relations Krzysztof Kafarski and professors of the Department of Economics on future cooperation and projects.