Xalqaro o'quv seminar
Xalqaro hamjihatlik boʻyicha Osiyo va Tinch okeani mintaqasi YUNESKOning 2-kategoriya markazi tomonidan global fuqarolik taʼlimi va xalqaro hamjihatlik taʼlimi boʻyicha oʻquv seminarlarida ishtirok etish uchun tanlov eʼlon qilindi.
Oʻquv mashgʻulotlari dasturi mavzusi: "Oʻqituvchilarni pandemiyadan keyingi davrga tayyorlash: Global fuqarolik taʼlimi oʻzgarishlarning asosi".
Dastur ingliz tilida olib boriladi.
Oʻquv dasturining birinchi bosqichi 2022- yil 30- maydan 29- iyulga qadar tanlov gʻoliblari ishtirokida boʻlib oʻtadi.
Ikkinchi bosqich esa 2022- yil 30- iyundan 29- iyulga qadar tanlov  asosida oʻtkaziladi.
Oʻquv mashgʻulotlarini muvaffaqiyatli tugatgan ishtirokchilarga global fuqarolik taʼlimi va xalqaro hamjihatlik taʼlimi boʻyicha loyiha taklifini yuborish orqali "grant" va dasturning "ustozlik" bosqichi tanlovida ishtirok etish imkoniyati beriladi.

The Category 2 UNESCO Center for Asia and the Pacific has announced a competition to participate in training seminars on global civic education and international solidarity education.
Curriculum topic: "Preparing the Teacher for the Post-Pandemic Period: Global Civic Education as a Basis for Change."
The program is conducted in English.
The first phase of the curriculum will take place from May 30 to July 29, 2022 with the participation of the winners.
The second stage will be held from June 30 to July 29, 2022 on a competitive basis.
Successful participants will be given the opportunity to participate in a "grant" and "mentoring" competition by submitting a project proposal for global civic education and international community education.