Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Oziq-ovqat va qishloq xo`jaligi iqtisodiyoti” kafedrasi tashabbusi bilan Filial kutubxonasida navbatdagi kitobxonlik tadbiri o`tkazildi.
Tadbirda professor-o`qituvchilar, kutubxona xodimlari va iqtidorli talabalar ishtirok etishdi. Dastlab Filialda davom etayotgan “Kitobxonlik” haftaligi haqida Filial rahbariyati va kutubxona xodimlari talabalar va tadbir qatnashchilariga ma`lumot berishdi.
Tadbirning asosiy maqsadi sifatida Javlon Jovlievning “Qo`rqma” nomli asarini muhokama qilishdi.
Unda kitobni o`qigan talaba va xodimlar kitobning yozilish tarixi, uning asosiy mazmuni, kitobdan kelib chiqadigan xulosalar haqida prezentatsiyalar qilindi.
Kitob haqida, uning mazmuni va undan olinadigan xulosalarni hozirgi zamonda dunyoda bo`layatgan voqealar va mamlakatimizdagi tinchlik, samarali islohotlarning qadriga yetish kabi qadriyatlar bilan bog`lashga harakat qilishdi.
Yakunda inson kamoli uchun eng asosiy manba hisoblangan kitob o`qishning naqadar ahamiyatli egaligi va kelgusida bu kabi tadbirlarni ko`proq o`tkazishga kelishib olindi.

At the initiative of the Department of "Food and Agricultural Economics" in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics was held a regular reading event in the library of the Branch.
The event was attended by professors, librarians and talented students. Initially, the management of the Branch and the library staff informed the students and participants about the ongoing "Reading Week" in the Branch.
The main purpose of the event was to discuss the work of Javlon Jovliev "Qo'rqma".
Students and staff who read the book made presentations about the history of the book, its main content, the conclusions drawn from the book.
They tried to connect the book, its content and conclusions with the world events and the values of peace and effective reforms in our country.
In the end, it was agreed on the importance of reading books, which are the main source of human perfection, and to hold more such events in the future.