O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 - yil 7 - martdagi " Oila va Xotin-qizlarni tizimli qo'llab quvvatlash" ga doir ishlarni yanada oshirish maqsadida Innavatsion rivojlanish vazirligi Oila va Xotin -qizlar davlat qo'mitasi bilan hamkorlikda amaliy va innavatsion loyihalar bo'yicha "Olima ayol" tanlovini o'tkazilishini ma'lum qilamiz.
Tanlovga taqim etilgan ilmiy loyihalar https://grant.mininnovation.uz davlat ilmiy dasturlari yagona intellektual elektron platformasi orqali 2022 - yil,2- mayga kadar elektron shaklda qabul qilinadi.
Loyiha ijrochilarining tarkibi faqat Xotin-qizlardan iborat bo'lishi, jamoani o'rtacha yoshi 45 yoshdan oshmasligi shuningdek,yosh olimalar,iqtidorli talabalar va magistrantlar ishtirok etishlari lozim.

In order to further enhance the work of the President of the Republic of Uzbekistan on March 7, 2022 "Systematic support of families and women" Ministry of Innovation Development in cooperation with the State Committee for Family and Women on practical and innovative projects We would like to inform you that the "Scientist Woman" contest will be held.
Scientific projects submitted to the competition will be accepted in electronic form until May 2, 2022 through a single intellectual electronic platform of state scientific programs https://grant.mininnovation.uz.
The project executors should be women only, the average age of the team should not exceed 45 years, as well as young scientists, talented students and masters.