O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 - yil 7 - martdagi " Oila va Xotin-qizlarni tizimli qo'llab quvvatlash" ga doir ishlarni yanada oshirish maqsadida Innavatsion rivojlanish vazirligi Oila va Xotin -qizlar davlat qo'mitasi bilan hamkorlikda amaliy va innavatsion loyihalar bo'yicha "Olima ayol" tanlovini o'tkazilishini ma'lum qilamiz.
Tanlovga taqim etilgan ilmiy loyihalar https://grant.mininnovation.uz davlat ilmiy dasturlari yagona intellektual elektron platformasi orqali 2022 - yil,2- mayga kadar elektron shaklda qabul qilinadi.
Loyiha ijrochilarining tarkibi faqat Xotin-qizlardan iborat bo'lishi, jamoani o'rtacha yoshi 45 yoshdan oshmasligi shuningdek,yosh olimalar,iqtidorli talabalar va magistrantlar ishtirok etishlari lozim.

В целях дальнейшего активизации работы Президента Республики Узбекистан от 7 марта 2022 года «Системная поддержка семьи и женщин» Министерство инновационного развития совместно с Государственным комитетом по делам семьи и женщин по практическим и инновационным проектам Мы хотели бы информируем вас о проведении конкурса «Женщина-ученый».
Научные проекты, представленные на конкурс, будут приниматься в электронном виде до 2 мая 2022 года через единую интеллектуальную электронную платформу государственных научных программ https://grant.mininnovation.uz.
Исполнителями проекта должны быть только женщины, средний возраст коллектива не должен превышать 45 лет, а также молодые ученые, талантливые студенты и магистры.