O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan “5 muhim tashabbusi” doirasida 2022 yil 9-aprel kuni Samarqand shahridagi markaziy ‘Dinamo’ o’yingohida “Davlat xavfsizlik xizmati Raisi kubogi” uchun 16-30 yoshlilar o‘rtasida futbol musobaqalarining tantanali ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Tadbirda Samarqand viloyati hokimligi, Samarqand viloyat turizm va sport bosh boshqarmasi, davlat xavfsizlik xizmati Samarqand viloyat boshqarmasi va bir qator tashkilotlar hamda Samarqand viloyatining taniqli san’atkorlari ishtirok etishdi.
Dastlabki bahslar davlat madhiyasi sadolari ostida Samarqand shahridagi “Sartepo” va “Bog’dod”mahallasi yoshlari ishtirokida kechdi. Ma’lumot uchun, musobaqa mahalla, sektor va shahar kesimida 10-mayga qadar davom etadi.

"5 important initiatives"
Football among 16-30-year-olds for the "Cup of the Chairman of the State Security Service" on April 9, 2022 in the central stadium "Dynamo" in Samarkand in the framework of the "5 important initiatives" put forward by the President of the Republic of Uzbekistan Sh.M.Mirziyoyev The opening ceremony of the competition was held. The event was attended by the Samarkand regional administration, the Samarkand regional department of tourism and sports, the Samarkand regional department of the State Security Service and a number of organizations, as well as well-known artists of the Samarkand region.
The first debates were held to the sound of the national anthem with the participation of young people from Sartepo and Baghdad mahallas in Samarkand. For information, the competition will last until May 10 in the neighborhood, sector and city.