Joriy yil 10-mart soat 14:00 da TDIU Samarqand filiali “Raqamli iqtisodiyot, axborot texnologiyalari va matematik usullar” kafedrasi tomonidan talabalar o’quv jarayonini ishlab chiqarish bilan integratsiyasini yanada kuchaytirish va talabalarni bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazishlari maqsadida tadbirkorning bir kuni doirasida "OOO Network Techno Service" kompaniyasi ta’sischisi va direktori Kalandarov Djamshed Maxmudovich bilan seminar tashkil qilindi.
Seminarda zamonaviy raqamli texnologiyalar, raqamli bank transformatsiyasi, elektron tijorat va raqamli bozor, aqlli uy, aqlli korxonalar, tarmoq axborot xavfsizligini ta’minlashning dasturiy vositalari to’g’risida ma’ruza qildi. Talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi. Seminar qiziqarli va sermazmun o’tdi.

On March 10, 2014 at 14:00 the Department of "Digital Economy, Information Technologies and Mathematical Methods" of the Samarkand branch of Tashkent State University will hold an entrepreneur's day to further strengthen the integration of students with the production process and meaningful leisure time. A seminar was organized with Kalandarov Djamshed Mahmudovich, founder and director of OOO Network Techno Service.
He spoke about modern digital technologies, digital banking transformation, e-commerce and digital market, smart home, smart businesses, software tools for network information security. Students received answers to their questions. The seminar was interesting and informative.