Joriy yil 10-mart soat 14:00 da TDIU Samarqand filiali “Raqamli iqtisodiyot, axborot texnologiyalari va matematik usullar” kafedrasi tomonidan talabalar o’quv jarayonini ishlab chiqarish bilan integratsiyasini yanada kuchaytirish va talabalarni bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazishlari maqsadida tadbirkorning bir kuni doirasida "OOO Network Techno Service" kompaniyasi ta’sischisi va direktori Kalandarov Djamshed Maxmudovich bilan seminar tashkil qilindi.
Seminarda zamonaviy raqamli texnologiyalar, raqamli bank transformatsiyasi, elektron tijorat va raqamli bozor, aqlli uy, aqlli korxonalar, tarmoq axborot xavfsizligini ta’minlashning dasturiy vositalari to’g’risida ma’ruza qildi. Talabalar o’zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi. Seminar qiziqarli va sermazmun o’tdi.

10 марта 2014 года в 14:00 на кафедре «Цифровой экономики, информационных технологий и математических методов» Самаркандского филиала Ташкентского государственного университета состоится День предпринимателя для дальнейшего усиления интеграции студентов с производственным процессом и содержательным досугом . Был организован семинар с Каландаровым Джамшедом Махмудовичем, учредителем и директором ООО «Сеть Техно Сервис».
Он рассказал о современных цифровых технологиях, трансформации цифрового банкинга, электронной коммерции и цифровом рынке, умном доме, умном бизнесе, программных средствах сетевой информационной безопасности. Студенты получили ответы на свои вопросы. Семинар был интересным и познавательным.