TDIU Samarqand filialida 7 - mart kuni "8-mart Xalqaro xotin qizlar" kuniga bagʻishlab tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirni filial direktori professor O.Murtazayev ochib berdi va barcha filial professor oʻqituvchilari (ayollar), ishchi xodimlari va filialimizdagi talaba -qizlarini bayram munosabati bilan tabrikladi.
“Аyollar birinchi navbatda, oila va jamiyat ustuni, hayotimizning fayzi va koʼrkidir. Jamoa – bu bir oila demakdir. Oliy taʼlim sohasida biz bilan bir qatorda, bir jamoa boʼlib, munosib hissa qoʼshib kelayotganingiz uchun Sizlardan cheksiz minnatdorman”, – dedi filial direktori, professor O.Murtazayev
Tadbir yakunida rahbariyat tomonidan Oliy ta'lim tizimida faoliyat olib borayotgan munis va moʼtabar ayollar, xotin-qizlarni bayram shodiyonalari bilan samimiy qutlab, estalik sovg'alari berildi.
Bundan tashqari "8-mart Xalqaro xotin qizlar" kuniga bagʻishlab filial professor oʻqituvchilari (ayollar), ishchi xodimlari (ayollar) va filialimizda tahsil olayotgan talaba qizlarimiz oʻrtasida oʻtkazilgan stol tennisi va badminton sport musobaqalarida qatnashib munosib I- II - III o’rinlarni egallagan ishtirokchilar filial mamuriyati tomonidan belgilangan miqdordagi pul mukofotlari va estalik sovg'alari bilan bilan taqdirlashdi.
Munis ayollar va go'zal qizlarimiz uchun tadbirda professor- o`qituvchilardan tashqari filialning iqtidorli talabalari tomonidan sahnaviy ko'rinishlar, qiziqarli chiqish hamda qo'shiqlar dastasi taqdim etildi.

Мероприятие, посвященное Международному женскому дню 8 марта, состоялось 7 марта в Самаркандском филиале ТГЭУ.
Мероприятие открыл директор филиала, профессор Муртазаев О., который поздравил всех профессорско-преподавательского состава (женщин), сотрудников и студентов нашего филиала с праздником.
«Женщины — это прежде всего столпы семьи и общества, изящество и красота нашей жизни. Община – это семья. Я очень благодарен вам за то, что вы являетесь коллективом и вносите достойный вклад в сферу высшего образования», - сказал директор филиала, профессор О. Муртазаев.
В завершение мероприятия руководство тепло поздравило женщин, работающих в системе высшего образования, и вручило им памятные подарки.
Кроме того, в честь Международного женского дня 8 марта филиал принял участие в соревнованиях по настольному теннису и бадминтону среди профессорско-преподавательского состава (женщины), сотрудников (женщины) и наших студентов. награждены денежными премиями и сувенирами в размере, определяемом администрацией филиала.
Кроме профессоров и преподавателей талантливые студенты филиала представили сценки, интересные номера и кучу песен для наших женщин и красивых девушек.