Avvalo, yurtimizga tashrif buyurgan yasharish, yangilanish fasli boʻlgan - bahor bayrami bilan barchangizni muborakbod etaman.
Bahor faslining avvalida butun dunyo boʻylab Xotin-qizlar kunini nishonlash yaxshi anʼanaga aylangan. Bunda ham, albatta, ramziy maʼno-mazmun bor. Zero, tabiatning uygʻonishi, yangi hayot nafasining ufurishi hayotimizga goʻzallik, qalblarimizga mehr-muhabbat olib kiruvchi ayollarimizning bayrami bilan hamohang.
Shu qutlugʻ ayyom – 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni bayrami bilan akademiyamizning barcha ayollarini, talaba-qizlarimizni, shuningdek, Sizlarning timsolingizda yurtimizdagi barcha onalar, opa-singillarimizni chin dildan muborakbod etaman.
Bugungi kunda mamlakatimizda ayollarning farovon hayot kechirishi hamda jamiyatda oʻzining munosib oʻrniga ega boʻlishi davlat siyosati darajasiga koʻtarilgan. Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev “Ayollarni rozi qilish - davlatimizning eng katta siyosatidir” degan soʻzlari bilan jamiyatimizda xotin-qizlarga boʻlgan ehtiromning eng oliy namunasini koʻrsatib berdilar.
Kelajagimiz bunyodkorlari boʻlgan farzandlarimizni dunyoga keltirib, parvarishlab, voyaga yetkazadigan onalarimiz kelajakda ularning taʼlim va tarbiya topishi masalasini oʻzlari kabi mehribon hamda gʻamxoʻr muallimalarga ishonib topshirishadi. Ana shunday mehribon, gʻamxoʻr hamda bilimli mutaxassis-kadrlar bizning filialda tayyorlanishi esa bizga alohida faxr, iftixor bagʻishlaydi.
Yana bir bora bahor va goʻzallik bayrami – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan qadrli ayollarimizni tabriklab, ularga eng samimiy tilaklarimizni bildiramiz. Oilamizga quvonch, hayotimizga goʻzallik olib kiruvchi onalarimiz, opa-singillarimiz baxtimizga doimo sogʻ-omon boʻlinglar. Bahoriy goʻzallik hamda koʻrkamlik Sizni hech qachon tark etmasin!

Holiday greetings from the branch director.
First of all, I congratulate you on the upcoming spring holiday - a symbol of the renewal of nature and prosperity.
The celebration of International Women's Day on the first days of spring has become a good tradition all over the world. This, of course, is symbolic. The awakening of nature, the breath of new life is in tune with a wonderful holiday that fills our hearts with kindness and sincere feelings.
On this significant day - International Women's Day on March 8 - I sincerely congratulate all of you, our wonderful women, all our students, as well as all mothers, sisters, daughters of our country on the holiday of spring and beauty.
In modern conditions in our country, concern for women, their well-being and health, their worthy contribution to the development of society has been raised to the level of state policy. The words of the President of Uzbekistan that “caring for a woman is the highest level of politics” are perceived in society as a high indicator of attitude towards a woman.
Women give life to our children as creators of the future, take care of their growth and development, and then trust their education and upbringing to the same merciful and good-natured women like themselves. We are proud that our branch prepares wonderful shots, thanks to which the life around us becomes even more beautiful and harmonious.
Once again, I congratulate our dear women on the holiday of spring and beauty - International Women's Day on March 8 and express to them my most sincere wishes for well-being, happiness, health and creative inspiration!