Avvalo, yurtimizga tashrif buyurgan yasharish, yangilanish fasli boʻlgan - bahor bayrami bilan barchangizni muborakbod etaman.
Bahor faslining avvalida butun dunyo boʻylab Xotin-qizlar kunini nishonlash yaxshi anʼanaga aylangan. Bunda ham, albatta, ramziy maʼno-mazmun bor. Zero, tabiatning uygʻonishi, yangi hayot nafasining ufurishi hayotimizga goʻzallik, qalblarimizga mehr-muhabbat olib kiruvchi ayollarimizning bayrami bilan hamohang.
Shu qutlugʻ ayyom – 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni bayrami bilan akademiyamizning barcha ayollarini, talaba-qizlarimizni, shuningdek, Sizlarning timsolingizda yurtimizdagi barcha onalar, opa-singillarimizni chin dildan muborakbod etaman.
Bugungi kunda mamlakatimizda ayollarning farovon hayot kechirishi hamda jamiyatda oʻzining munosib oʻrniga ega boʻlishi davlat siyosati darajasiga koʻtarilgan. Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev “Ayollarni rozi qilish - davlatimizning eng katta siyosatidir” degan soʻzlari bilan jamiyatimizda xotin-qizlarga boʻlgan ehtiromning eng oliy namunasini koʻrsatib berdilar.
Kelajagimiz bunyodkorlari boʻlgan farzandlarimizni dunyoga keltirib, parvarishlab, voyaga yetkazadigan onalarimiz kelajakda ularning taʼlim va tarbiya topishi masalasini oʻzlari kabi mehribon hamda gʻamxoʻr muallimalarga ishonib topshirishadi. Ana shunday mehribon, gʻamxoʻr hamda bilimli mutaxassis-kadrlar bizning filialda tayyorlanishi esa bizga alohida faxr, iftixor bagʻishlaydi.
Yana bir bora bahor va goʻzallik bayrami – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan qadrli ayollarimizni tabriklab, ularga eng samimiy tilaklarimizni bildiramiz. Oilamizga quvonch, hayotimizga goʻzallik olib kiruvchi onalarimiz, opa-singillarimiz baxtimizga doimo sogʻ-omon boʻlinglar. Bahoriy goʻzallik hamda koʻrkamlik Sizni hech qachon tark etmasin!

Поздравление с праздником от директора филиала.
Прежде всего, поздравляю вас с наступившим праздником весны – символом обновления природы и процветания.
Празднование Международного женского дня в первые весенние дни стало доброй традицией во всём мире. В этом, конечно же, заключается символическое значение. Пробуждение природы, дыхание новой жизни созвучно замечательному празднику, наполняющему наши сердца добротой и искренними чувствами.
В этот знаменательный день – Международный женский день 8 Марта – сердечно поздравляю всех вас, наших замечательных женщин, всех наших студенток, а также всех матерей, сестёр, дочерей нашей страны с праздником весны и красоты.
В современных условиях в нашей стране забота о женщинах, их благополучии и здоровье, их достойном вкладе в развитие общества поднята на уровень государственной политики. Слова Президента Узбекистана о том, что «забота о женщине – это наивысший уровень политики» воспринимаются в обществе как высокий показатель отношения к женщине.
Женщины дарят жизнь нашим детям как созидателям будущего, заботятся об их росте и развитии, а затем доверяют их обучению и воспитанию таким же милосердным и добродушным женщинам, как они сами. Мы гордимся тем, что в нашем филиале  готовятся замечательные кадры, благодаря которым окружающая нас жизнь становится еще более прекрасной и гармоничной.
Ещё раз поздравляю наших дорогих женщин с праздником весны и красоты – Международным женским днём 8 Марта и выражаю им самые искренние пожелания благополучия, счастья, здоровья и творческого вдохновения!