Isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash “Ulugʻbek” jamgʻarmasi, Innovatsion rivojlanish vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi, Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimliklari hamkorligida 16-25 yoshgacha boʻlgan yoshlar oʻrtasida iqtidorli yoshlarni kashf qilish uchun “Mirzo Ulugʻbek vorislari” respublika tanlovi eʼlon qilinadi.
Tanlovda ishtirok etish istagida boʻlgan yoshlar quyidagi talablarga javob berishi lozim:
Oʻzbekiston Respublikasining fuqarosi boʻlishi;
Aniq bir gʻoya yoki loyihaga ega boʻlishi;
IQ test natijasi 110 balldan past boʻlmasligi;
Turli tanlovlarda gʻolib boʻlganligi toʻgʻrisidagi diplom, sertifikat yoki tavsiyanomaga ega boʻlishi.
Tanlovda ishtirok etishni istaganlar vorislar.uz sayti yoki @vorislar_tanlovi_bot telegram-bot orqali roʻyxatdan oʻtishlari mumkin.

Фонд поддержки талантливой молодежи имени Улугбека, Министерство инновационного развития, Агентство по делам молодежи, Министерство высшего и среднего специального образования, Совет Министров Республики Каракалпакстан, областной и Ташкентский городской хокимияты «Улугбек варислари» республиканский конкурс будет объявлено.
Молодые люди, желающие принять участие в конкурсе, должны соответствовать следующим требованиям:
Гражданство Республики Узбекистан;
Иметь четкую идею или проект;
результат теста IQ не менее 110 баллов;
Иметь диплом, сертификат или рекомендацию о победах в различных конкурсах.
Желающие принять участие в конкурсе могут зарегистрироваться через телеграм-бот vorislar.uz или @vorislar_tanlovi_bot.