Assalomu alaykum hurmatli talabalar. Sogʻliqni saqlash vazirligi va Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmatining taklifiga asosan koronavirus infeksiyasining yangi shtammi bolalar va yoshlar oʻrtasida tarqalishi yuqoriligini eʼtiborga olgan holda joriy yilning 24-yanvaridan boshlab, bir oy muddat davomida taʼlim olish tizimi masofaviy (onlayn) shaklda olib borilishi rejalashtirlgan. Shuni hisobga olgan holda Sirtqi bo‘lim “Soliqlar va soliqqa tortish” ta’lim yo‘nalishi 1-bosqich talabalariga 2021/2022 o‘quv yili kuzgi semestri uchun darslar 2022 yil 24 yanvardan 19 fevralga qadar haftada yakshanbadan tashqari har kuni dars jadvali asosida Zoom (link beriladi) va Moodle plarformasida onlayn shaklda nazariy amaliy ta’lim va attestatsiyalar bo‘lib o‘tishini hamda davomat HEMIS platformasi orqali olib borilishini ma’lum qilamiz. Har bir talaba Onlayn darslarga to‘liq qatnashishlari shart. Darslarda ishtirok etmagan talabalar yakuniy nazoratlarga ruxsat etilmaydi. O’zbekiston Respublikaasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabr “Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim jarayonini tashkil etish bilan bog‘liq tizimni takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 824-sonli qarori 1-ilovasi 8-bobiga asosan “Bir fanga ajratilgan auditoriya soatining 25 foizini va undan ortiq soatni sababsiz qoldirgan talaba ushbu fandan chetlashtirilib, yakuniy nazoratga kiritilmaydi. O’zbekiston Respublikaasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 20 iyun “Oliy ta’lim muassasalariga o’qishga qabul qilish, qayta tiklash va o’qishdan chetlashtirish tartibi to’g’risida”gi 393-sonli qarori 5-bob 36-bo’lim “d” bandiga (bir semestr davomida darslarni uzrli sabablarsiz 74 soatdan ortiq qoldirganligi sababli) asosan talabalar safidan chiqariladi.
Nazorat ishlari har bir fan kesimida ishlab chiqilgan Uslubiy ko’rsatma asosida har bir talaba tomonidan qo‘lda yozilib PDF formatda Moodle platformasiga yuklanadi va fan o’qtuvchi tomonidan ko’rib chiqilib baholanadi. Talabga javob bergan Nazorat ishlar baholanib qabul qilinadi va bo‘lim tomonidanro’yxatdan o’tkaziladi. Talab darajasida bo’lmagan Nazorat ishlari qayta ishlash uchun muddat beriladi. Nazorat ishlarini belgilangan muddatlarda platformaga yuklab baholanmagan talaba yakuniy nazoratlarga ruxsat etilmaydi.

Здравствуйте дорогие студенты. Минздрав и Служба санитарно-эпидемиологического надзора и общественного здоровья предложили распространить новый штамм коронавирусной инфекции среди детей и молодежи. В связи с этим заочная форма обучения «Налоги и налогообложение» для студентов 1 курса осеннего семестра 2021/2022 учебного года. Мы хотели бы сообщить вам, что Zoom (ссылка предоставлена) и платформа Moodle обеспечивают онлайн-теоретическое и практическое обучение и сертификацию, а также посещаемость через платформу HEMIS. Каждый студент должен посещать все онлайн-занятия. Студенты, не посещающие занятия, не будут допущены к выпускным экзаменам. Согласно Главе 8 Приложения 1 к Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 31 декабря 2020 года № 824 «О мерах по совершенствованию системы, связанной с организацией образовательного процесса в высших учебных заведениях» Студент, который пропустивший 25 и более процентов аудиторных часов, отведенных на предмет, без уважительной причины, будет отчислен с этого предмета и не будет включен в итоговый контроль. Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20 июня 2017 года № 393 «О порядке приема, восстановления и отчисления из высших учебных заведений» Глава 5 Раздел 36 «д» (в связи с пропуском занятий более 74 часов в течение семестра без уважительной причины).
Тесты пишутся от руки каждым студентом в формате PDF на платформе Moodle, а затем просматриваются и оцениваются учителем естественных наук на основе Методологических указаний, разработанных для каждой предметной области. Приемлемые руководители будут оцениваться и регистрироваться Несоответствующим проверкам будет дано время на обработку.Студент, который не прошел оценку, загрузив контрольную работу на платформу в течение указанного времени, не будет допущен к итоговому контролю.