2022-yil 22 yanvar kuni TDIU SFda Britaniya Kengashining “EMI” (English as a medium instruction) loyihasi boʻyicha “Tillar” kafedrasi oʻqituvchisi Ahmedova Gulizebo filial professor-oʻqituvchilari hamda xodimlari uchun trening-seminar oʻtkazdi.
Bizning universitetimiz “EMI” loyihasida ishtirok etib kelmoqda. Ushbu loyihaga asosan ingliz tili taʼlim vositasi sifatida boshqa fanlar yaʼni iqtisodiyot , qishloq xoʻjaligi va shu kabi fanlarni oʻqitish boʻyicha turli xil metodlarni qoʻllash asosiy maqsad hisoblanadi.
Bugungi seminar-treningda filial professor-oʻqituvchilari hamda xodimlariga “Warm up” usuli hamda “Einstein Riddle” metodini qoʻllagan holda ham nazariy ham amaliy mashgʻulot olib bordi. Ushbu usullar barcha fanlar uchun qoʻllanilsa maqsadga muvofiq ekanligi tushuntirib oʻtildi.
Filialning professor-oʻqituvchi va xodimlari Ahmedova Gulizebo tomonidan berilgan vazifalarni shu usullar yordamida bajarishga harakat qilishdi. Trening-seminarda berilgan topshiriqlar qiziqarli tarzda boʻlib oʻtdi

В филиале проводились занятия по английскому языку.
22 января 2022 года Ахмедова Гулизебо, преподаватель кафедры языков, провела обучающий семинар для профессоров и сотрудников Британского Совета по проекту «EMI» (английский язык как средство обучения) Британского Совета.
Наш университет участвует в проекте EMI. Основная цель этого проекта - использовать различные методы обучения английскому языку в качестве учебного пособия по другим предметам, таким как экономика, сельское хозяйство и подобные предметы.
На сегодняшнем семинаре-тренинге филиал провел теоретическую и практическую подготовку преподавателей и сотрудников по методике «Разминка» и «Загадка Эйнштейна». Было объяснено, что эти методы подходят для всех дисциплин.
Используя эти методы, профессора и сотрудники филиала пытались выполнить поставленные Ахмедовой Гулизебо задачи. Задания, данные на обучающем семинаре, были интересными.