Oliy ta'lim muasasasi professor-o'qituvchilar Reyting tizimi mavzusida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha direktor o'rinbosari Z.H.Abdullayev seminar trening olib bordi.
Bunda, milliy va xalqaro platformalar va ulardan foydalanish bo'yicha tushuntirishlar olib borildi. Shu jumladan, Scopus, GoogleScholar, Researchgate, Linkedin, web of science va boshqa platformalarda ilmiy ishlar va uslubiy ishlarni joylashtirish, ular asosida jahon ilmiy hamjamiyatiga kirib borish yuzasidan zaruriy ko'rsatmalar berib o'tildi.
Seminarning davomi Hemis platformasida va halqaro platformalarda ilmiy faollik yuzasidan muhokamalar bilan o'tdi. Endilikda qilinishi lozim bo'lgan vazifalar va tizimli ishlar borishi kelishilib olindi.

Заместитель директора по научной работе и инновациям З.Х.Абдуллаев провел семинар по рейтинговой системе профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений.
В то же время были сделаны разъяснения по национальным и международным платформам и их использованию. В частности, даны необходимые указания по размещению научных статей и методических работ на Scopus, GoogleScholar, Researchgate, Linkedin, web of science и других площадках, на основе которых входить в мировое научное сообщество.
Семинар продолжился обсуждением научной деятельности на платформе Hemis и международных площадках. Согласованы задачи, которые предстоит решить сейчас, и ход планомерной работы.